Vilkaviškio rajono gamta


Suvalkijos upes sarasas. Suvalkijos upės. Suvalkijos upė. Suvalkijos upiu sarasas. Suvalkijos gamta. Vilkaviskio gamta. Vilkaviskio rajono upe. Vilkaviskio rajono lankytinos vietos. Suvalkijos upe s. Suvalkijos upe sa.

Įvadas. Vilkaviškio rajono charakteristika. Didžiausia suvalkijos krašto upė. Šešupės intakai. Didesnieji šešupės intakai. Didžiausias vilkaviškio krašto ežeras. Didžiausias vilkaviškio rajono miškas. Vištyčio regioninis parkas. Rezervatai. Draustiniai. Virbalgirio botaninis zoologinis draustinis. Išvados. Literatūros sąrašas.

Lietuvos gamta labai graži ir įvairi. Lietuvos reljefą įvairina upės, ežerai, upių slėniai. Lygumos sudaro apie 60%, o aukštumos 40%. Vidurinės Lietuvos aukštis virš jūros lygio yra apie 100m. Tačiau paviršius tebesiformuoja ir dabar, upės keičia savo vagas, ežerai užauga ir pelkėja, dėl ūkinės veiklos stiprėja vėjo erozija.

Gamta, tai elementai, su kuriais konkretus ir kiekvienas organizmas tiesiogiai santykiauja, mus supanti aplinka – tai pasaulio dalis, kurią žmogus naudoja, veikia ir prie kurios prisitaiko. Ją sudaro gyvosios ir negyvosios gamtos elementai, jų įvairovė. Gamtą ir žmogų nuo seno siejo ypatingas ryšys. Žmogus, turi jausti didelę priklausomybę gamtai, kaip visų išteklių, maisto bei įspūdingų vaizdų kūrėjai.

Visais laikais žmogų jaudino didingoji ir paslaptingoji gamta. Jos grožis buvo ir tebelieka vienas svarbiausių argumentų, mokslininkams ir gamtos apsaugos darbuotojams įrodinėjant saugomų plotų plėtojimo svarbą. Bet grožis vis gi yra gana reliatyvi sąvoka. Yra gamtos vaizdų, užburiančių kiekvieną. Bet yra ir tokių jos kampelių, kurie nepaprastai svarbūs ir brangūs tik nedaugeliui. Šia prasme kiekvienas miestelis, kaimas, miškas ir ežeras tam tikram žmogui yra savotiškas draustinis. Todėl šiame darbe bus pasakojama apie mano savotiškojo draustinio ir gimtojo krašto vaizdą, o uždaviniai: aprašyti vilkaviškio rajono geografinę padėtį, supažindinti aprašantvilkaviškio rajono savivaldybė yra pietvakarių Lietuvoje, marijampolės apskrityje, pasienyje su lenkija ir kaliningrado sritimi. Centras – vilkaviškis. Pro rajoną teka suvalkijos nemunu vadinama šešupės upė su kairiaisiais intakais rausve ir širvinta, liepona ir kitos upės, upeliai, šiame krašte daug įspūdingų piliakalnių. Rajone yra daugiau nei 60 ežerų, gražiausi – paežerių, dotamų, vygrelių, alvito bei vienas giliausių ir didžiausių Lietuvoje – vištyčio ežeras (1787 ha), tačiau iš jų tik 39,8 ha yra lr teritorijoje. Didžiausias miškas – vištytgiris. Yra pavištyčio geomorfologinis, kylininkų kraštovaizdžio, širvintos hidrografinis, virbalgirio botaninis zoologinis ir kiti draustiniai, bei keli rezervatai. Vilkaviškio rajono savivaldybė yra pietvakarinėje Lietuvos dalyje. Jos plotas yra 1258 km², gyvena per 50 tūkst. Žmonių, didesnė dalis iš jų – kaime. Didžiąją rajono dalį užima žemdirbystės plotai, vieni derlingiausių šalyje. Tai turėjo įtakos rajono miškingumui, kuris siekia vos procentus. Nors suvalkija yra lygumų kraštas, tačiau vilkaviškio rajonui būdinga reljefo įvairovė.

  • Aplinka Referatas
  • Microsoft Word 22 KB
  • 2011 m.
  • 14 puslapių (3041 žodžiai)
  • Adomas
  • Vilkaviškio rajono gamta
    10 - 2 balsai (-ų)
Vilkaviškio rajono gamta. (2011 m. Kovo 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/vilkaviskio-rajono-gamta.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 04:24
×