Vilkaviškio rajono lankomos turizmo vietos


Turizmo referatas.

Apie Vilkaviškio rajono savivaldybę. Paslaugos ir pramogos Kaimo turizmo sodybos. Pirtys ir pirtininkų paslaugos. Sporto, pramogų objektai. Maudyklos ir paplūdimiai. Tradicinių masinių renginių vieta, laikas ir tematika. Turizmo informacija, maršrutai Pėščiųjų maršrutai,dviračių, vandens, geležinkelio. Žiemos turizmas. Kulinarinis paveldas. Gamta Gamtos objektai-regioniniai parkai, draustiniai,akmenys. Stambiausios upės, ežerai, miškai. Retų augalų ir gyvūnų radimvietės. Lankytini objektai Archeologiniai objektai- piliakalniai. Bažnyčios, dvarai, parkai. Muziejai, jų kolekcijos. Technikos paveldas. Žymių žmonių gimtosios vietos. Paminklai. Išvados. Literatūra.


Vasaros šventė (07 mėn. 3 sav.) Po šv. Vincento atlaidų gražiškiečių kartų susitikimai, sportinės varžybos, kermošius, koncertas.

Vandens sporto šventė Vilkaviškyje (07 mėn. 3 sav.) Kiekvienais metais liepos mėnesį Vilkaviškio miesto bendruomenė rengia vandens sporto šventę Vilkaviškyje prie Paežerių ežero. Programoje valčių, jachtų, burlenčių, baidarių ir kitų vandens sporto rūšių varžybos. Vakare vyksta vakaronė prie laužo grojant gyvai muzikai.

Oninių šventė (07 mėn. 4 sav.) Kai vasara pro Jonines į Onines linguoja, kai laukuose ima svirti prinokusios javų varpos, kai soduose gelsta alyviniai obuoliai, pasak legendos, Alvito ežere nuskendęs senosios bažnyčios varpas visus apylinkių žmones sukviečia į garsiuosius Šv. Onos atlaidus. Turbūt niekam ne paslaptis, kad Alvitas – Onų sostinė. Nuo seno aplinkiniai keliai tiesiog tvinte užtvindavo nuo maldininkų padvadų ar pėsčiųjų virtinių. Čia buvo galima ne tik pasilinksminti, susitikti su giminėmis, iš tolo pasigėrėti čigoniškais šokiais, bet ir kermošiuje įsigyti jei ne dūdą ar skripką, tai ... namuose pasilikusiems saviškiams lauktuvių parvežti bent atlaidinį saldainį ar raguolį. Tęsiant tradicijas, visas Onutes sveikina ir tik joms pačias gražiausias dainas skiria ir vietos mėgėjų kolektyvai ir respublikoje gerai žinomi atlikėjai. Todėl kiekvienais metais iš visų plačiojo pasaulio pašalių į smagią Oninių šventę renkasi kraštiečiai, panūdę ne tik Šv. Onos bažnytėlėje pasimelsti, bet ir šaunių muzikantų, trankių šokėjų koncertų pasižiūrėti.

Atlaidų ir vasaros šventė Vištyčio miestelyje (08 mėn. 1 sav.) Vištyčio miestelyje tradicinė Švč. Mergelės Marijos Parcinkulės atlaidų ir vasaros šventė vyksta kiekvienų metų rugpjūčio mėnesio pirmą sekmadienį. Renginyje sulaukiama dalyvių, amatininkų ir žiūrovų iš Vilkaviškio rajono, kitų Lietuvos miestų ir kaimelių, taip pat svečių iš kaimyninės Lenkijos Respublikos.

Derliaus šventė (10 mėn. 2 sav.) Atslūgus vasaros darbų įkarščiui, žemdirbiai visus vilkaviškiečius pakviečia į derliaus šventę, kurioje pagerbiami geriausi rajono ūkinininkai. Seniūnijų kiemeliuose veikia daržo gėrybių parodos, pakvimpa verdamos sriubos, akį patraukia įmantriausi patiekalai, skanėstai. Rengiami koncertai, aukcionas, šalimais šurmuliuoja amatininkų mugė.

Rezistencinių kovų dalyvių pagerbimas (10 mėn. 4 sav.) Renginys skirtas rezistencinių kovų dalyviams pagerbti. Po šv. Mišių žuvusiųjų pagerbimas šventoriuje prie kryžiaus, pasidalijimas prisiminimais, mintimis bendruomenės namuose.

Šauniausių komandų varžytuvės (11 mėn. 2 sav.) Jau antras dešimtmetis linksmai švęsti jaunimo dieną, parodyti savo išmonę, šmaikštumą, gvildenti pačias naujausias mados tendencijas, po pasaulį keliauti realiais ar mistiniais maršrutais ir ... pasivaržyti dėl ypač vertingų prizų susirenka 10 komandų iš įvairiausių Lietuvos kampelių.

Miesto Kalėdinės eglės įžiebimo šventė (12 mėn. 1 – 2 sav.) Gruodžio pradžioje J. Basanavičiaus aikštėje burtų ir magijos, ugnies šou, skambiausių vaikiškų dainų, geriausių Kalėdų Senelio palinkėjimų dėka, įžiebta Kalėdų eglutė į mūsų miestą atneša dar daugiau gerumo. Smagus, linksmas, teatralizuotas renginys visai šeimai, į kurį susirinkusius žiūrovus, kaip ir Miesto šventės metu, vos talpina dr. J.Basanavičiaus aikštė. Kas metai vis kiti pasakų personažai ne tik žaidžia, pokštauja su mažaisiais miestelėnais, bet ir įvairių burtų bei gudrybių dėka sugeba pakviesti Vilkaviškin patį Kalėdų Senelį. Šis, paskelbti kalėdinio laikotarpio pradžią ir įžiebti jo simbolį miesto Kalėdinę eglutę, atskuba tai gaisrininkų mašina, tai įspūdingai papuoštu džipu, tai policijos eskorto lydimas.

 • Turizmas Referatai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • In
 • 29 puslapiai (5396 žodžiai)
 • Kolegija
 • Turizmo referatai
 • Microsoft Word 5243 KB
 • Vilkaviškio rajono lankomos turizmo vietos
  10 - 3 balsai (-ų)
Vilkaviškio rajono lankomos turizmo vietos. (2016 m. Rugpjūčio 20 d.). http://www.mokslobaze.lt/vilkaviskio-rajono-lankomos-turizmo-vietos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 13:53