Vilkaviškis


Referatas apie vilkaviškį. Vilkaviskis referatas. Vilkaviškio siuvimo ab'žemkalnija'.

Įžymūs žmonės. Gamta. Vilkaviškio rajonas yra Lietuvos Respublikos ir Marijampolės apskrities pietvakariuose, ribojasi su Rusijos Federacija ir Lenkijos Respublika. Plotas - 1259 km2, 50 tūkst. gyventojų. Rajone yra Vilkaviškio, Kybartų ir Virbalio miestai, 12 seniūnijų. Rajoną kerta svarbi automagistralė Vilnius-Marijampolė-Kaliningradas ir geležinkelio linija Kaliningradas-Vilkaviškis-Kaunas-Vilnius-Maskva. Netoliese tiesiama automagistralė Via Baltica suteiks didesnių galimybių bendrauti su užsienio partneriais.

Vilkaviškio rajonas yra Lietuvos respublikos ir marijampolės apskrities pietvakariuose, ribojasi su rusijos federacija ir lenkijos respublika. Plotas - 1259 km2, 50 tūkst. Gyventojų.  .

Rajono šiaurė yra šešupės žemumoje (žemiausia vieta - 24 m), pietūs - sūduvos aukštumoje (aukščiausia vieta - 282 m pavištyčio k. ), kurioje įkurtas vištyčio regioninis parkas. Čia tyvuliuoja nuostabus vištyčio ežeras. Iš viso rajone yra 62 ežerai. Per rajoną teka šešupė su savo intakais rausve, širvinta.  .

Didžiąją rajono dalį užima žemdirbystės plotai, miškai sudaro tik 8,7 % - mažiausiai šalyje. Didžiausias miškas - vištytgiris. Gamtos vertybės saugomos širvintos hidrografiniame ir virbalgirio botaniniame zoologiniame draustiniuose.

Daugiausia pramonės įmonių yra vilkaviškyje. Viena svarbiausių miesto ūkio krypčių - tekstilės pramonė: veikia siuvimo AB žemkalnija , bendradarbiaujanti su vokietijos įmonėmis. Be to, yra metalo apdirbimo AB pasaga . Yra nemažai sėkmingai dirbančių ūkininkų.

Vilkaviškio rajone gausu lankytinų vietų, daug jų yra susijusios su šalies istorija ir literatūros paveldu. Paežeriuose įkurtas vilkaviškio krašto muziejus ir suvalkijos dailės galerija, ožkabaliuose dr. Jono basanavičiaus sodybos gyvenamajame name įrengta memorialinė ekspozicija, greta ošia tautinio atgimimo ąžuolynas. Vilkaviškio rajone gimė ir daug kitų Lietuvai nusipelniusių žmonių: poetai s. Nėris, j. Tysliava, k. Bradūnas, skulptorius p. Rimša, rašytojai v. Pietaris ir a. Kriščiukaitis-aišbė.

Vilkaviškio rajono savivaldybė palaiko bendradarbiavimo ryšius su daugeliu europos miestų, tarp vilkaviškio ir marly (prancūzija), lepe (ispanija), olecko (lenkija), valmieros (latvija) pasirašyta susigiminiavusių miestų bendradarbiavimo sutartis. Svarbiausias savivaldybės tikslas - skatinti rajone investicijas, investuotojams mažinti mokesčius, teikti jiems pdr. Jonas basanavičius; dr.

  • Geografija Referatas
  • Microsoft Word 142 KB
  • 2011 m.
  • 6 puslapiai (865 žodžiai)
  • Vilkaviškis
    10 - 3 balsai (-ų)
Vilkaviškis. (2011 m. Liepos 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/vilkaviskis.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 13:00
×