Vilkikų Volvo FH, Mercedes - Benz Actros ir DAF XF kokybinis palyginimas


Paveikslėlių ir lentelių tūrinys. Įvadas. Volvo fh. Įžanga. Aprašymas. Mb actros 2051 f. Įžanga. Aprašymas. Daf xf euro. Įžanga. Aprašymas. Palyginimas. Išvados.


Šiame darbe palyginsiu 3 skirtingų gamintojų balninius vilkikus. Visi vilkikai yra vienodos kategorijos, su panašios 500 arklio galios varikliais. Visų vilkikų kabinos pasirinktos maksimalus dydžio. Tokios galios vilkikai neskirti vežti lengvasvorius krovinius nedideliais atstumais, jie reikalingi vežti, sunkesniems tolimųjų reisų krovinius. Darbe lyginami VOLVO FH 16, Mercedes-Benz Actros 2051 F13 ir DAF XF Euro 6 balniniai vilkikai.

Vilkike sumontuotas D13K500 (368 kW) „Euro -6“ emisijos klasę atitinkantys agregatas. Jame sumontuota „I- Torque“ sistema leidžia sumažinti kuro sąnaudas iki 4 proc. 500 A. j. variklio sukimo momentas nuo 1000 - 1400 variklio sūkių per minutę siekia 2500 Nm .

1. Viršutinis ir apatinis balansyraiDėl dviejų balansyrų konstrukcijos ratai vertikalia kryptimi gali judėti laisvai, nepriklausomai vienas nuo kito.

2.Krumpliastiebinis valdymas Sunkvežimio ratus valdote tiksliai ir tiesiogiai. Praktiškai nelieka jokio vairo mechanizmo laisvumo – sunkvežimis iškart reaguoja į vairo pasukimą.

3. Jungiamasis skersinisAtlieka stabilizavimo funkciją, kurią paprastai atlieka priekinė ašis.

Gottlieb Daimler 1896 metais pardavė pirmąjį sunkvežimį pasaulyje. Per 100 metų Mercedes-Benz garantavo savo sunkvežimių kokybę. Europoje ir kitose žemynuose Mercedes-Benz sunkvežimiai siejami su patikimumu ir ekonomiškumu.

Nauji standartai nustatyti ir Actros varikliui. Naujoji BlueEFFICIENCY Power variklių karta atrando galios ir Euro VI standarto kompromisą. Šiame sunkvežymeje naudojamas pirmasis naujųjų variklių šeimos narys Mercedes-Benz DD13 šešių cilindrų, vienos eilės, išvystantis 375 kW (510 AG).

Pasirinktas vilkikikas su „GigaSpace“ kabina, ji yra didžiausia kabina iš Mercedes-Benz siulomų kabinų tipų. 2.5 metrų pločio, be išimties, maksimalaus 2,3 metrų ilgio. Anksčiau lygios kabinos grindys buvo išskirtinis bruožas sunkvežimiuose, dabar – ne mažiau kaip penki iš septynių naujų Actros kabinų variantai turi lygias grindis. Vilkiko kabinos interjeras suskirstytas į dvi zonas: poilsio ir darbo, kaip tikruose namuose.

Naujieji Actros kuria naujas galimybes sunkiasvorių sunkvežimių vairavimo dinamikai. Šis vilkikas labai stabilus, patikimas ir lengvai valdomas. Joks kitas vilkikas neturi tokio plataus ir standaus rėmo. Pasirinktas vilkikas turi visų ašių pneumatinę pakabą. Ašyse su pneumatine pakaba yra oro pagalvės, kurioms suspaustas oras tiekiamas iš transporto priemonės pneumatinės sistemos, todėl reguliavimo vožtuvai palaiko vienodą transporto priemonės lygį, nepriklausomai nuo pakrovimo būklės ir važiavimo situacijos. Stabilizatoriai perima ašių nukreipimą ir pasirūpina tiksliu važiavimu vėžėmis, jei kelio danga nelygi.

Naudojant pneumatinę pakabą, galima pakelti arba nuleisti transporto priemonės rėmą. Taip lengviau pritaikyti pakrovimo paviršių prie skirtingų pakrovimo rampų ir galima greičiau prikabinti ir atkabinti puspriekabes.

Naujasis „Actros“ važiuoja labai lengvai, saugiai ir patikimai. Daugelis pavaros, važiuoklės ir pakabos elementų buvo sukurti iš naujo, o patikimos dalys – ženkliai patobulintos. https://toc.mercedes-benz.com/LKW_Konfigurator_TOC_ex1/toc.dll#

DAF Trucks NV yra Olandų vidutinių ir sunkiasvorių sunkvežimių gamybso įmonė. Ji yra dukterinė PACCAR kompanijos įmonė.PACCAR kompanijai priklauso taip pat ir Kenworth, Peterbilt sunkvežymių vardai, kurie labiau žinomi JAV. Pagrindiniai įmonės gamybos ir surinkimo padaliniai yra  Eindhovene. Kabinos ir ašys gaminamos Belgijoje „Westerlo“ padalynyje. Dalis sunkvežymių su DAF ženklų projektuojami ir gaminami ‚Leyland Trucks“ padalynyje Anglijoje.

Pirmasis DAF kompanijos pagamintas sukvežimis buvo DAF A30. Jis buvo pagamintas po antrojo pasaulynio karo 1949 metais.

  • Microsoft Word 1065 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (3511 žodžiai)
  • Universitetas
  • Skalmantas
  • Vilkikų Volvo FH, Mercedes - Benz Actros ir DAF XF kokybinis palyginimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Vilkikų Volvo FH, Mercedes - Benz Actros ir DAF XF kokybinis palyginimas. (2017 m. Lapkričio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/vilkiku-volvo-fh-mercedes-benz-actros-ir-daf-xf-kokybinis-palyginimas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 21 d. 21:55
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo