„Vilkyškių pieninė" įmonės rizikos nustatymas ir įvertinimas


Įvadas. „Vilkyškių pieninė“. Rinkos dydis. Pagrindiniai konkurentai. Įmonės aplinkos analizė. Ssgg analizė. Rizikos žemėlapis. Įmonės valdymo brandos lygio įvertinimas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Šio darbo tikslas yra nustatyti AB „Vilkyškių pieninė“ įmonės galimas rizikas, ir jas įvertinti.

Darbo uždaviniai:

Įmonės pristatymas

SSGG analizė

Rizikos žemėlapis

Įmonės valdymo brandos lygio įvertinimas

Politinė analizė. Dėl neramumų Ukrainoje, Rusijoje ir mažėjančio vartojimo visoje ES mažės pieno perdirbimo įmonių produkcijos eksportas. Tai nebus didelė grėsmė, tačiau tikrai turės didesnį ar mažesnį poveikį įmonių pelningumui, turint omenyje, kad Eksportas sudaro didžiąją dalį Lietuvos pieno perdirbimo įmonių pajamų. AB Vilkyškių pieninė eksportuoja 60 procentų pagaminamos produkcijos į tokias šalis kaip: Baltijos, Skandinavijos šalis, Vokietiją, Čekiją, Lenkiją, Balkanų regiono šalis, Kazachstaną, Ukrainą. Lietuvoje Vilkyškių pieninė kasmet realizuoja daugiau nei 2 tūkst. tonų sūrio.

2015 metais buvo visiškai nutrauktas prekių eksportas į Rusiją. Dėl šio draudimo prognozuojamas eksporto kainų mažėjimas dėl produkcijos pertekliaus ES. Mažėjant eksporto kainoms, mažės kainos ir šalies viduje.

Socialinė analizė. Pieno produktų vartojimas auga. Tai prekė, kuri visada, daugiau ar mažiau bus perkama. Demografiniai pokyčiai jokios pastebimos įtakos rinkai neturėjo, kaip ir išsilavinimo lygio kitimas ar pajamų lygis. Tačiau po sugriežtintų Rusijos kokybės standartų ir draudimų, vartotojai tapo dar išrankesi ir dar labiau reiklesni kokybei. Pieno produktai lietuvių kasdienybėje naudojami jau daugelį kartų ir tapo neatsiejama kultūros bei tautinių receptų dalimi. Tačiau parastą, standartinį Lietuvos gyventoją sunku sudominti neįprastesniais pieno gaminiais (pvz: varškės pudingas), kadangi mums pienas asocijuojasi su sveikata ir praktiškumu, o ir kainos nėra labai patrauklios.

1.Įrangos nusidėvejimas (gedimas) – įrangos nusidevėjimas ar gedimas gali sustabdyti visą gamybą. Dėl nepagaminto užsakymo įmonė praras pinigus, galbūt netgi klientus

2.Naujų konkurentų atsiradimas – įėjimas į rinką yra sunkus kadangi reikalauja dideliu investicijų, o poveikis didelis kadangi konkurentų yra daug ir dauguma žmonių nėra prisirišę prie vieno prekinio ženklo, jie renkasi geriausiai jiems tinkančia kainą.

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 432 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (1638 žodžiai)
  • Universitetas
  • Artūras
  • „Vilkyškių pieninė" įmonės rizikos nustatymas ir įvertinimas
    10 - 5 balsai (-ų)
„Vilkyškių pieninė" įmonės rizikos nustatymas ir įvertinimas. (2016 m. Gegužės 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/vilkyskiu-pienine-imones-rizikos-nustatymas-ir-ivertinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 23:49
×