Vilniaus apygardos teismo sprendimas: skirti V Uspaskich 4 metų laisvės atėmimo bausmę


Kauno technologijos universitetas. Viešosios politikos ir administravimo institutas. Modulis Viešosios politikos sprendimų priėmimas. Vilniaus apygardos teismo sprendimas skirti. Uspaskich 4 metų laisvės atėmimo bausmę. Darbo partija ir. Uspaskichas. Veikėjai ir veiksniai.


Darbo partija Lietuvoje yra gana liūdnai pagarsėjusi, tačiau kovingumo šiai partijai nestinga. Retas žmogus, kuris nežino darbo partijos. Lygiai taip pat kai žmonės žino darbo pariją taip ir žino jos lyderį arba įkūrėją V. Uspaskichą. Įvykus daugeliui kvestionuojamų ir faktais pagrįstų įvykių darbo partijos įkūrėjas sėdosi į teismo suolą ir jau nevieneri metai jam tenka atsakyti už jo pačio ar partijos padarytas klaidas. Haroldas Lasswellas apibrėžė politikos sampratą, “kas, ką, kada ir kaip gauna”. Šiame kontekste turbūt svarbiausias klausimas yra kaip?, turint galvoje kaip darbo partija vedama V. Uspaskicho sugebėjo prarasti rinkėjų pasitikėjimą ir kaip atsitiko taip, kad V. Uspaskich 2013 liepos 12d buvo pripažintas kaltu ir jam buvo priskirta laisvės atėmino bausmė 4 metams pataisos namuose. Pagrindinis šio darbo tikslas rasti sąryšių su įvairiomis interesų grupėmis, kurios galėjo įtakoti tokį Vilniaus apygardos teismo nuospredį prieš Viktorą Uspaskichą, ir išanalizuoti kas atsitiko ne taip, kad ši partija pakliuvo į teismo akiratį. Noriu pabrėžti, kad šiuo darbu nei teisinu nei baudžiu darbo partiją, tai tiesiog mano analizės rezultatas.

Kad suprasti dabartine šios partijos situaciją, reiktu žinoti ir apie pačia partiją. Darbo partija Lietuvoje susikūrė 2003 metais. Pradėjusi darba su 1000 Lietuvos piliečių pirmąjąme steigiamąjąme susirinkime, darbo partija taip išsivystė, kad dabar jos narių skaičius viršyja 25 tūkstančius. Partija vedama Viktoro Uspaskicho padarė daug teigiamų ir neigiamų darbų mūsų šalyje. Žinoma minima kur kas daugiau teigiamų rezultatų ir vienas kitas neigiamas. Įsteigta Vikonda ir įdarbinti daugiau kaip 4000 kėdainiečių, europarlamentaro kėdė. Tačiau galiausiai 2013 metais gruodį V. Uspaskicho politinis imunitetas buvo panaikintas. Kitame ir kituose skyriuose pabandysiu išskirti mano pasirikto sprendimo veiksnius ir veikėjus, kurie vienap ar kitaip galėjo įtakoti Vilniaus apygardos teismo sprendimą.

  • Politologija Referatas
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1411 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jonas
  • Vilniaus apygardos teismo sprendimas: skirti V Uspaskich 4 metų laisvės atėmimo bausmę
    10 - 4 balsai (-ų)
Vilniaus apygardos teismo sprendimas: skirti V Uspaskich 4 metų laisvės atėmimo bausmę. (2016 m. Balandžio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/vilniaus-apygardos-teismo-sprendimas-skirti-v-uspaskich-4-metu-laisves-atemimo-bausme.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 20:43
×