Vilniaus degtinės grąžos ir rizikos analizė


Įmonės charakteristika. Įmonės akcijų gražos ir rizikos analizė. Variacija (metinė ir mėnesinėKapitalo įkainojimo modelis CAPM. Prognozė remiantis technine analize.

Įmonės „Vilniaus degtinė“ gaminamas asortimentas – degtinės, aromatizuotos degtinės, trauktinės, likeriai, džinas, brendis, alkoholiniai kokteiliai. Ši akcinė bendrovė yra numeris vienas Lietuvoje pagal etilo alkoholio gamybą, tai pat antra pagal spiritinių gėrimų gamybą ir degtinės gamybą Lietuvoje. „Vilniaus degtinė“ savo produkcija parduoda ne tik Lietuvoje, tačiau ir kitose šalyse. Įmonės eksportas siekia tokias šalis kaip: Latvija, Lenkija, Estija, Baltarusija, Izraelis, Didžioji Britanija, Bulgarija, Prancūzija, Danija.

Pažvelgę į įmonės akcijų grąžas kiekvienais metais, pastebime, kad jos stipriai kito ir buvo nestabilios. Įmonės akcijų kaina augo 2005,2006 ir 2009 metais, visais kitais metais įmonės akcijų kaina krito, todėl galime teigti, kad įmonės akcijų kainos pokytis akcininkams buvo neigiamas. Apskaičiavus bendrą įmonės akcijų grąžą per nagrinėjamą laikotarpį, gautas nemalonus akcininkams skaičius, per šiuos metus įmonės akcijų kaina krito 86,80 procento.

Kadangi variacijos koeficientas rodo požymio variacijos laipsnį. Kuo variacijos koeficientas mažesnis, tuo požymio variacija mažesnė ir atvirkščiai. Taigi, matome, kad įmonės variacijos metinis koeficientas 0,42 rodo, kad įmonės akcijos yra gana rizikingos, nes bendra rinkos variacija buvo vos 0,0096. Žinoma, tokią didelę įmonės variaciją sudarė didelis grąžos svyravimas ir bendras neigiamas akcijų grąžos rezultatas.

  • Ekonomika Projektas
  • Microsoft Word 75 KB
  • 2015 m.
  • 10 puslapių (747 žodžiai)
  • Kolegija
  • Justinas
  • Vilniaus degtinės grąžos ir rizikos analizė
    10 - 10 balsai (-ų)
Vilniaus degtinės grąžos ir rizikos analizė. (2015 m. Gegužės 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/vilniaus-degtines-grazos-ir-rizikos-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 19:47
×