Vilniaus ir Kauno dvimiestis


Vilniaus ir Kauno dvimiestis. Įvadas. Lietuvos dvimiesčio strateginis planas. Dvimiesčio struktūra. Nauda šaliai. Tikslas. Įgyvendinimo problemos. Vilniaus ir Kauno dvimiesčio regione. ,,Jaunimo krantas”. Išvados.

Lietuva, kaip maža valstybė, neturi europinio masto (,,EuroCity’’) miesto, kuris prilygtų didiesiems Baltijos jūros regiono miestams. Vien dėl to mūsų šaliai gali tekti antraeilis vaidmuo plėtojant ekonomiką, pritraukiant investicijų. Norint sutvirtinti Lietuvos vaidmenį, bus mėginama sukurti galingą metropolinį centrą, kuriame gyventų milijonas žmonių. Toks tarptautiniu mastu pripažintas urbanistinis darinys taptų politiniu, gamybos, finansų, užsienio turizmo ir universitetų centru.

Sukuriama apie 60% šalies BVP; Suteikiama apie 70% visų paslaugų; Pramonės įmonės parduoda 46% Lietuvos pramonės produkcijos; Užsienio investicijų apimtys sudaro beveik 80% visų investicijų Lietuvoje; Mokosi 86% visų Lietuvos aukštūjų mokyklų studentų; Yra beveik 40% Lietuvos gamtos ir kultūros paveldo objektų; Apsilanko apie 90% visų į Lietuvą atvykstančių užsienio turistų.

Pusiaukelėje tarp Vilniaus ir Kauno esantys Elektrėnai taip pat aktyviai dalyvauja dvimiesčio projekte ir mėgina užtikrinti savo gyventojų gerovę.

  • Geografija Skaidrės
  • MS PowerPoint 274 KB
  • 2013 m.
  • 13 puslapių (405 žodžiai)
  • Edvinas
  • Vilniaus ir Kauno dvimiestis
    10 - 3 balsai (-ų)
Vilniaus ir Kauno dvimiestis. (2013 m. Gruodžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/vilniaus-ir-kauno-dvimiestis.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 08:15
×