Vilniaus kraštas tarpukario Lietuvos diplomatijoje


Tarpukario vilnius. Tarpukaris luetuvos nesekmes. Tarpukario lieruvos diplomatija. Senoji lietuva skaidres. Vilnius tarpukario lietuvoje.

Vilniaus krašto veiksnys tarpukario lietuvos. Diplomatijoje. Lietuvos užsienio politikos referatas. Įvadas. Vilniaus problema tarptautiniuose santykiuose. Vilniaus kraštas ir lenkija. Rusijos ir jungtinės amerikos valstijos. Tarpukario vilniaus kraštas vidaus politikoje. Lietuvos ir rusijos santykiai šiuolaikiniame pasaulyje. Lietuvos ir rusijos santykių perspektyvos. Išvados. Literatūra.

Tarpukaris yra unikalus reiškinys Lietuvos istorijoje, gausus kontraversiškais įvykiais, asmenybėmis. Kaip Lietuva atrodė po Pirmojo ir prieš Antrąjį pasaulinį karą? Kai kas šį laikotarpį vadina pirmąja nepriklausomybe, kiti - Smetonos laikais ar Tarpukariu.

Bet kuriuo atveju, nepriklausoma Lietuva buvo nuo 1918 metų vasario šešioliktosios, kada buvo pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės aktas ir truko iki 1940 metų, kuomet Sovietų sąjunga okupavo Lietuvą.

Du dešimtmečius Lietuvoje augo ekonomika, klestėjo kultūra, tiesa, demokratijos srityje, pasiekimai buvo kiek kuklesni. Išrinktais Lietuvos prezidentais buvo A.Smetona, A.Stulginskis ir K.Grinius.

Dar viena detalė – per visus tarpukario metus, trukusius Lietuvoje, Vilnius praktiškai nepriklausė Lietuvai. 1919 m. sausio mėnesį Raudonoji armija okupavo Vilnių. Nuo to laiko istorinė Lietuvos sostinė ėjo iš rankų į rankas. Miestą buvo užėmę lenkai, paskui – vėl bolševikai.

Pirmosios Respublikos, arba Nepriklausomos Lietuvos, nesėkmes tarptautinėje arenoje būtų galima aiškinti įvairiomis priežastimis, pradedant Versalio sistemos trūkumais, baigiant Lietuvos potencialo ribotumu ar jos lyderių klaidomis. Panašaus pobūdžio veiksniai, žinoma, turėjo įtakos Lietuvos padėčiai, tačiau problemų esmė

  • Politologija Referatas
  • Microsoft Word 18 KB
  • 2013 m.
  • 14 puslapių (2578 žodžiai)
  • Marija
  • Vilniaus kraštas tarpukario Lietuvos diplomatijoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Vilniaus kraštas tarpukario Lietuvos diplomatijoje. (2013 m. Kovo 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/vilniaus-krastas-tarpukario-lietuvos-diplomatijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 23:27
×