Vilniaus krašto problema oficialiuose pirmosios lietuvos respublikos seimo dokumentuose


Vilniaus krasto klausimas. Vilniaus krastas referatai. Apie vilniaus krašto aprašymas. Istorijos referatai apie problema. Vilniaus problemos. Vilniaus problema. Vilniaus krasto problema. Vilniaus krasto gyventojai. Suvalkų sutartis vilniaus klausimas. Vilniaus problemos 1918 m..

Įvadas. Trumpa vilniaus krašto istorija. Šalių požiūris į vilniaus kraštą iki. Metų. Lietuvos bandymas išsaugoti kraštą savo valdžioje. Lenkijos grobikiški veiksmai. Vakarų šalių požiūris į vilniaus kraštą. Tautų sąjungos bandymas išspręsti krašto problemą. Lietuvos politinių jėgų požiūris į vilniaus kraštą. Lietuvos socialistų liaudininkų demokratų partijos požiūris. Lietuvos krikščionių demokratų požiūris. Lietuvos tautos pažangos partijos požiūris. Steigiamojo seimo nutarimai dėl vilniaus krašto. Lr konstitucijų įtaka kovoje dėl vilniaus krašto. Laikinoji lietuvos valstybės konstitucija. Nuolatinė lietuvos valstybės konstitucija. Išvados. Šaltiniai ir literatūra.

Temos aptarimas. Kiekviena šalies teritorinis vienetas turi išskirtinę bei unikalią istoriją. Vilniaus kraštas svarbus ne tik lietuvos, bet ir tarptautinėje istorijoje. Vilniaus krašto istorija prasideda su pirmojo pasaulinio karo pabaiga. Šis teritorinis vienetas apima rytinę ir pietrytinę lietuvos dalį su vilniaus miestu. Karo metu šalis tapo frontu tarp rusijos imperijos bei kaizerinės vokietijos. Pramonė, švietimas, kultūra buvo išsunkti naujųjų okupantų, o daugiau nei 300 tūkst. Gyventojų emigravo arba buvo priversti pasitraukti į rusijos teritoriją. Vilniaus bei vilniaus krašto svarba išryškėjo bandant skelbti šalies nepriklausomybę. 1917 m. Gruodžio 11 d. , vilniaus konferencijoje lietuvos taryba bandė paskelbti nepriklausomybę, tačiau dėl gyventojų pasipiktinimo dėl sąjungos su vokietija, to nepavyko padaryti. 1917 m. Vasario 16 d. Tame pačiame vilniuje lietuva buvo paskelbta nepriklausoma ir laisva valstybe, nors faktišką nepriklausomybę šalis atgavo tik 1918 m. Lapkritį sutriuškinus vokietiją. Kovos su lenkais dėl vilniaus krašto įtrauktos į nepriklausomybės kovų laikotarpį. Tačiau tam, kad suprastume, kokiomis priemonėmis buvo siekiama išspręsti vilniaus krašto problemą, darbo pradžioje bus apžvelgiama trumpa vilniaus krašto istorija.

Istoriografija ir šaltiniai. Rašant šį darbą naudotasi moksline literatūra bei lietuvos respublikos seimo internetiniame puslapyje pateiktais dokumentais. Vilniaus krašto istorijos apžvalgai naudotasi z. Žemaičio knyga „vilnius lietuvai ir lietuva vilniui“ ir z. Kiaupos „the history of lithuania“. Žinoma, darbui aktualiausi buvo dokumentai lrs internetiniame puslapyje pateikti dokumentai bei straipsnis apie suvalkų sutartį. Z. Žemaičio veikale nagrinėjama vilniaus miesto bei vilniaus krašto problema, o z. Kiaupos knygoje pateikiama šio teritorinio vieneto istorija visos lietuvos kontekste 1917 – 1922 m.

Žiūrint iš laiko perspektyvos 1917 – 1922 m. Neilgas laikotarpis. Tačiau įvykių gausa, sudėtingumu šis laikotarpis gali pranokti net visą šimtmetį. Pirmojo pasaulinio karo pabaigoje, nuniokota pramonė, žemės ūkis, švietimas. Tačiau sėkmingai buvo paskelbta krašto nepriklausomybė lietuvių tauta po pirmojo pasaulinio karo turėjo didžiulį norą bei ryžtą išsaugoti savo nepriklausomybę bei teritorijos vientisumą, nepaisant sunkių nepriklausomybės kovų. Iš savo teritorijos dar tik besikurianti lietuvos kariuomenė 1919 m. Iš šalies teritorijos „išviję“ bermontininkus, o 1920 m. Raudonosios armijos karius, nesugebėjo taip pat sėkmingai apginti vilniaus krašto.

  • Istorija Referatas
  • Microsoft Word 12 KB
  • 2012 m.
  • 4 puslapiai (822 žodžiai)
  • Maksim
  • Vilniaus krašto problema oficialiuose pirmosios lietuvos respublikos seimo dokumentuose
    10 - 3 balsai (-ų)
Vilniaus krašto problema oficialiuose pirmosios lietuvos respublikos seimo dokumentuose. (2012 m. Balandžio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/vilniaus-krasto-problema-oficialiuose-pirmosios-lietuvos-respublikos-seimo-dokumentuose.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 01:33
×