Vilniaus miesto gyventojų viešojo transporto paslaugų vertinimas


Įvadas. Metodas. Mini tyrimas. Išvados. Literatūra. Anketa.

Viešasis transportas yra modernus asmenų pervežimo būdas, kai naudojamos transporto priemonės, galinčios pervežti didelį kiekį žmonių per trumpą laiką. Už viešojo transporto paslaugas paprastai mokama perkant atitinkamą vienkartinį ar daugkartinį (savaitei, mėnesiui, metams) bilietą.

Daugeliu atveju (Anglijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje) pastebima tendencija santykinai daugiausia užmokesčio reikalauti jei viešuoju transportu norima pasinaudoti nedaug (ilgėjant atstumui ar važinėjant nuolat kilometro kaina mažėja). Daug kur populiarios pusės ar trijų ketvirčių kainos kortelės, kurias nusipirkus visi likę bilietai metus laiko parduodami už pigesnę kainą. Paprastai taip pat siekiama susitarti ir dėl to paties bilieto galiojimo įvairiose transporto priemonėse, net jei jos priklauso skirtingiems vežėjams. Veikla koordinuojama ir derinant tvarkaraščius, kad keleiviui nereikėtų per ilgai laukti persėdant tarpinėje stotelėje.

Viešojo transporto srityje taip pat pastebimas dėsningumas, jog kai kada gali būti naudinga išlaikyti formaliai nepelningą, periferiją aptarnaujantį transportą, jei jis teikia keleivių srautą didžiosioms, pelną nešančioms linijoms. Pradėjęs kelionę viešuoju transportu keleivis gali keisti transporto priemonę, tačiau jei išvykstama privačiu transportu, kelionės metu jis į viešąjį pakeičiamas labai retai.

Viešojo transporto paslaugų tiekėjais šio metu Vilniuje yra savivaldybė, bet gali būti valstybinės, viešosios ar privačios organizacijos, o šių paslaugų tiekimą paprastai prižiūri valstybinės arba savivaldos institucijos, kontroliuojančios paslaugų kokybę, maršrutus, kainas. Lietuvoje viešajam transportui naudojami autobusai, troleibusai, maršrutiniai taksi. Vilniuje buvo svarstoma įdiegti tramvajų, vėliau – metro, bet dabar siekiama išnaudoti ir esamo transporto potencialą – įvesti greitųjų autobusų maršrutus, paskirti daugiau „A juostų“.

Vilniuje veikia 19 troleibusų maršrutų (nėra 5, 8 ir 11), yra 2 troleibusų parkai (Antakalnyje ir Viršuliškėse). Darbo dienomis į gatves išrieda 223 troleibusai, šeštadieniais ir švenčių dienomis– 115 troleibusų. Vasarą (birželio– rugpjūčio mėn.) darbo dieną išvyksta 185 troleibusai, šeštadieniais ir švenčių dienomis– 106 troleibusai. Troleibusus administruoja įmonė „Vilniaus troleibusai.

  • Microsoft Word 91 KB
  • 2015 m.
  • 13 puslapių (2229 žodžiai)
  • Universitetas
  • Valeral
  • Vilniaus miesto gyventojų viešojo transporto paslaugų vertinimas
    10 - 9 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Vilniaus miesto gyventojų viešojo transporto paslaugų vertinimas. (2015 m. Kovo 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/vilniaus-miesto-gyventoju-viesojo-transporto-paslaugu-vertinimas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 17:02
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo