Vilniaus regionas LDK laikotarpiu


Vilniaus regionas LDK laikotarpiu. Prisistatymas. Šiuo laikotarpiu. Regiono administracijos pavadinimas. Regiono valdymas. Kas yra Lietuvos didikai? Garsūs regiono didikai. Kas yra bajorai? Bajoru dalyvavimas šalies politikoje. Tuos laikus menantys šaltiniai. Istorikų darbai. Nalšios žemė LDK laikotarpiu.


Šią temą mes pasirinkome nes mums buvo įdomu kas vyko mūsų gyvenamajame regione LDK laikotarpiu, istoriku darbai, šio regiono valdymas, regiono administracinis pavadinimas, garsūs regiono didikai, bajorai ir jų dalyvavimas politiniame šalies gyvenime. Tai yra svarbu nes domimės savo gyvenamąja vieta, savo bendruomenės praeitimi, ugdom pagarbą Lietuvos kultūriniam paveldui ir suprantam tautinio paveldo reikšmę kiekvienos tautos raidai.

Vytauto netenkino vietininko statusas, tad visa jo politika buvo skirta savarankiškumui stiprinti. Kunigaikščio atrama šalyje tapo bajorai. Šie ištikimai gynė Lietuvą nuo ordino ir padėjo kunigaikščiui plėsti valdas Rytuose. Iš artimiausių rėmėjų Vytautas sudarė Didžiojo kunigaikščio tarybą, patariančią vidaus ir užsienio politikos klausimais. Lietuvos bajorai ėmė dalyvauti šalies valdyme, nuo tų laikų galia ir įtaka nuolat didėjo. Bajorų parama padėjo Vytautui 1401 m. išsireikalauti Jogailos pripažinimo - Vytautas nustojo būti vietininkas ir tapo Lietuvos didžiuojų kunigaikščiu, Jogailos vasalu iki gyvos galvos.

  • MS PowerPoint 2047 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (663 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Lukas
  • Vilniaus regionas LDK laikotarpiu
    10 - 1 balsai (-ų)
Vilniaus regionas LDK laikotarpiu. (2018 m. Sausio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/vilniaus-regionas-ldk-laikotarpiu.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 27 d. 13:03
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema