Vilniaus Žemutinės pilies pastatų tyrimai


Įvadas. Pilies istorija Statinio svarba praeityje. Statinio paskirtys. Pilies archeologija Šventos Onos – Barboros bažnyčia pamatai bei sienos. Jaunosios karalienės rūmai. Pilies raida. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai.

Lietuva – didikų ir kunigaikščių kraštas, turintis gilias tradicijas ir garsią istoriją, kurios pėdsakai driekiasi iki pat Juodosios jūros. Ją valdė daug gabių karo strategų, kurie žavi iki šių dienų ir yra vadinami mūsų šalies didvyriais be kurių sunkiai įsivaizduojama šiandieninė visuomenė. Tautos valdovų karo žygiai, pasiekimai ir dabar naudojami inspiruoti politinėm jėgom ar krepšininkam. Galima pasidžiaugti, kad yra išlikę arba restauruojami seniau be galo svarbūs objektai, be kurių valstybė būtų vargiai egzistavusi. Pradedant Gedimino pilimi išpranašauta žynio, baigiant Trakų kurią anuomet ko gero buvo labai sunku užimti, vanduo pasitelktas kaip geriausia gynybinė siena, saugojusi nuo antpuolių. Vilniaus žemutinė pilis arba Valdovų rūmai, turi ne maža reikšmę mūsų visuomenei, tačiau ne tokia kurią turi savaime išlikusios pilys. Reiktu pradėti nuo to, jo neįmanoma atrestauruoti visko ir atkurti pirminę būsena, nors politikai ir visi prisidėję prie atstatymo žmonės stengiasi sugrąžinti išlikusius daiktus, tačiau jie kainuoja nemažus pinigus ir sunku išsiaiškinti tikrąjį daiktų kiekį. Žinoma tiek istorikai, tiek archeologai pluša prie šito darbo, tačiau tai lyg kokia dėlionė kuri gali ir neturėti poros detalių, atrodys vizualiai pakankamai gerai, bet tai vis tiek nebus pilnas paveikslas, kur net mažiausia dalis turi reikšmę ir įtaką. Šiame darbe noriu pažvelgti į Valdovų rūmus pro istorinę ir archeologinę prizmę. Visų pirma reikalingas nemažas istorinio konteksto bagažas, kuris leis kitaip pažvelgti kitaip į tos vietos tyrimus. Kaip archeologai bendradarbiauja su istorikais, taip ir jis darbas turi turėti stiprų ryšį tarp šių dviejų disciplinų. Abi šios šakos, kaip visada kelia daug hipotezių be kurių darbas vyktu vangiai, tačiau ne į visus klausimus yra atsakymai, ypač jei tai liečia praeityje struktūriškai svarbias vietas, kurios galimai galėjo turėti be galo daug paskirčių. Taigi šio darbo paskirtis apžvelgti esamą situaciją ir galbūt pakreipti požiūrį kitu kampu. Tai reikalinga, dėl to jog šios pilies reikšmė politikų labai iškelta, kas manau nėra teisinga kitu svarbių objektų atžvilgiu. Aišku tai pastatas, kuris buvo be galo reikšmingas praeities Lietuvai ir jį buvo būtina atgaivinti, tačiau nereikia primiršti kitų objektų kurie iš pažiūros gali atrodyti ne tokie svarbūs.

  • Istorija Referatas
  • Microsoft Word 1273 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (2174 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rokas
  • Vilniaus Žemutinės pilies pastatų tyrimai
    10 - 8 balsai (-ų)
Vilniaus Žemutinės pilies pastatų tyrimai. (2015 m. Gegužės 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/vilniaus-zemutines-pilies-pastatu-tyrimai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 03:30
×