Vilniaus žymiausi pastatai


Įvadas. Dėstymas. Vilniaus pavadinimo kilmė. Vilniaus įkūrimo istorija. Unesco paveldo sąrašas Lietuvoje. Turisto požiuris į Vilnių. Vilnius man, kaip aš jį matau. Išvados. Literaturos sąrašas. Interneto tinklapiai.


Tai gi nuo ko viskas prasidėjo? Kodėl Vilnius traukia tiek daug užsieniečių ?

Kokia įtaką šis miestas daro tiems kurie grįžta į savo senelių tėvyne, norėdami pažinti jų buvusia gyvenimą Lietuvoje?

Darbo tikslas : Išnagrinėti Vilniaus istorija, ir aptarti kaip pasikeite Vilniaus padėtis, suprasti kodėl gi kiekvienais metais Vilnius traukia daugybe turistų iš viso pasaulio , aplankyti idomiausias ir ypatingiausias savo vietas.

Kiekvinai šaliai yra svarbus turizmo verslas. Šalis gali neturėti gamtinių išteklių , bet būti turtinga už tai kad išlako savo grožius. Tai gi, kaip mes žinom Vilniuje yra gana nemažai turistų, kurie nuolat atvažiuoja čia atostogauti nepriklausomai nuo metų sezono. Statistikos departamento duomenimis, per tris 2014 metų ketvirčius visose Vilniaus apgyvendinimo įstaigose buvo apsistoję 716 861 svečiai, kurie praleido 1 377 933 naktis. Palyginti su tuo pačiu 2013 metų laikotarpiu, svečių skaičius padidėjo 10,2 proc., nakvynių skaičius – 8 proc.

82,6 proc. iš visų į Vilniaus apgyvendinimo įstaigas atvykusių svečių buvo užsieniečiai. Daugiausia svečių sulaukta iš Baltarusijos, Rusijos, Vokietijos, Lenkijos ir Latvijos. Svečiai iš šių šalių sudarė 55 proc. visų užsienio turistų. Į šalių dešimtuką, iš kurių į Vilnių atvyko daugiausia svečių, taip pat pateko Jungtinė Karalystė, JAV, Italija, Ukraina ir Norvegija. Šalys, iš kurių šių metų sausio – rugsėjo mėnesiais į Vilniaus apgyvendinimo įstaigas atvyko turistai galite žiūrėti prieduose. Taip pat Vilniaus turizmo informacijos centras sudarė Top 10 lankomiausių turistais ir turistiniais maršrutais vietų. O tai yra :

Aušros vartai - vienas iš Vilniaus miesto simbolių, kuris pirmą kartą buvo paminėtas 1514 metais. Jų koplyčioje esantis stebuklingas Gailestingumo Motinos paveikslas štai jau ketvirtą amžių saugo miestą, pasitinka visus ir išlydi išvykstančius. Šiandien Aušros Vartai daugumai žmonių asocijuojasi su maldos namais. Tačiau prieš kelis šimtmečius, išgirdę Aušros Vartų vardą, vilniečiai pirmiausia būtų pagalvoję apie miesto gynybinę sieną. Reikalas tame, kad Vilniaus miesto gynybinė siena turėjo dešimt vartų, o Aušros Vartai – vieninteliai išlikę iš tų dešimties.

Tai yra lankomiausios vietos, į kurias kasmėt suvažiuoja daugelis turistų. Kokia gi jų nuomonė lieka apie Vilnių? Po apsilankymo Vilniuje , Ukrainos aktorė ir televizijos laidų vedėja Anastasia Bedniakova savo laidoje „Erelis ar Raštas?“ išsakė mums savo nuomonę : «Vilnius – yra idealiausias miestas, kuriame galima praleisti savo savaitgalius ir išeiti iš realaus gyvenimo, negalvodami apie problemas ir darbą. Net gi nusistėbi pats, kaip tokiame mažame mieste telpa tiek daug skirtingų idomybių , kur nei vienos nesinori praleisti. Vilniaus gatvėse nejauti save svetimu ar išskirtiniu, nors ir visiškai nepažysti valstybinės kalbos»

Gustavas Freitagas yra pasakęs, jog tu tik svetur perpranti visą gimtosios kalbos žavesį, tik ten tu jauti, kas yra tėvynė.

  • Istorija Projektas
  • Microsoft Word 649 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2901 žodžiai)
  • Gimnazija
  • David
  • Vilniaus žymiausi pastatai
    10 - 5 balsai (-ų)
Vilniaus žymiausi pastatai. (2016 m. Birželio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/vilniaus-zymiausi-pastatai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 11:19
×