Vilnius - Lietuvos drama


Vilnius – Lietuvos drama. 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Taryba atkūrė Lietuvos valstybę su sostine Vilniuje. Vilnius, šimtmečius buvo daugiakultūrinis, ir daugiatautis miestas. Iki XXa. Vilniaus priklausimas niekam nekėlė abejonių. Tautų sajunga nusprendė valstybėms išsiaiškinti pačioms, tad lenkai Lietuvai iškelė ultimatumą. Bijodami lenkų veiksmų lietuviai sutiko ir atidavė lenkams Vilnių. Lenkai švenčia Vilniaus krašto inkorpuravimą į Lenkiją. 1920 m. Įsikišus tautų sajungai Lietuva ir Lenkija pasirašė suvalkų sutartį. Tačiau pasirašydama šią sutartį Lenkija nė nemanė jos laikytis. Taip iš Abiejų. Tačiau lietuviai, nesusitaikė su mintimi. Štai dar keletas plakatų. 1939 m. rugsėjo 19 d. prasidėjus Antrajam pasauliniam karui Raudonoji armija užėmė Vilnių. Džiūgaujantis lietuviai, pasitinka Lietuvos kariomenę. Po to karto, daugiau niekad Vilnius nebebuvo lenkų. Ačiū už dėmesi.

Iki XXa. Vilniaus priklausimas niekam nekėlė abejonių, tačiau po pirmojo pasaulinio karo į miestą pretenzijas pareiškė Lenkija. Ginčas persikelė į diplomatijos frontą.

Tačiau lietuviai, nesusitaikė su mintimi, kad Vilnius yra prarastas ir jie protestuodavo kurdavo plakatus, dainuodavo dainas apie Vilnių.

Po to karto, daugiau niekad Vilnius nebebuvo lenkų. Ir jis lyg pat šiol yra Lietuvos sostinė.

  • MS PowerPoint 2039 KB
  • 2016 m.
  • 16 puslapių (248 žodžiai)
  • Arnoldas
  • Vilnius - Lietuvos drama
    10 - 2 balsai (-ų)
Vilnius - Lietuvos drama. (2014 m. Gegužės 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/vilnius---lietuvos-drama.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 03 d. 15:49
×
111 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo