Vincas Krevė. Lapino paveikslas "Skerdžiuje" 2


V.krėvė skerdžius lapino paveikslas. Skerdziaus lapino santykiai su kaimo zmonemis. V.kreve apie oruma. Lapino paveikslas v.krėvės skerdžiuje. Vincas kreve lapinas-gamtos zmogus. Skerdzius vincas kreve demesingas kaimo zmonems. Rašinys lapino paveikslas v. krėvės "skerdžiuje". Lapino santykiai su kaimo zmonemis. Lapino skerdziaus santykiai su zmonem. Vincas krėvė skerdžius analizė.

Lapino paveikslas V. Kreves “Serdziuje”. Šiame Krėvės apsakyme, pagrindinis veikėjas yra paslaptingas bei keistas žmogus-lapinas. Jis kas vieną vasarą ganydavo gyvulius, žiemą mezgdavo tikslus, bradinius, o kai nebūdavo tokio darbo- mezgdavo moterims petkes. Bet kaip ir kuo gyveno senas lapinas- niekas gerai nežinojo ir nesidomėjo.

Jis kas vieną vasarą ganydavo gyvulius, žiemą mezgdavo tiklus, bradinius, o kai nebūdavo tokio darbo- mezgdavo moterims petkes.

šiame v. Krėvėd apsakyme skerdžius lapinas buvo paraleriškai vaizduojamas su medžiu (liepa): viena- žalia,išsišakojusi, nubujojusi, visų toje apylinkėje medžių aukščiausia, kitas- stiprus, nors žemo ūgio, bet drūtaskaip seno ąžuolo apsamanojęs kelmas, visas apžėlęs ir žilas, it žydinti obelisk, seniausias tame kaime gyvenančių senelių

Lapinas nebuvo turtingas. Jis gyveno sodžiaus gale,dūminėje pirkajtėje be priemenės, su žmona. Jiedu vaikų neturėjo, todėl kas vieną vasarą augindavo paršiukus. Savo pirkioje jie turėjo tik pačius reikalingiausius daiktus.

Skerdžius savo kaime buvo pagarsėjęs kaip didelis melagis. Vaikai jį visur lydėdavo ir pasitikdavo. Skerdžius taip pat labia mylėjo to kaimo vaikus, ir buvo jiems labai dėmesingas. Vieniems jis darė švilpukus, antriems sukdavo vamzdelius, tretiems jis duodavo botagu papliauškinti, dar kitiems- ragan papūsti lapinas buvo puikus pasakotojas. Jis mėgdavo vaikus gąsdinti savo sugalvotomis, baisiomis istorijomis. Vaikai juo tikėdavo tiesa, tikėjo lapinu ne vien tik vaikai, bet ir suaugę žmonės. Lapinas leidosi būti pajuokiamas,bet turėjo orumo. Tam kaimui skerdžius buvo reikalingas, tačiau buvo jis jau labia senas, todėl žmonės jį gerbė ir gailėjosi.

Lapinas tikėjo dievu, bet apie jį beveik nieko nežžinojo, tuo nesidomėjo nemokėjo senelis katakizmų ir teisinosi visiems tuo, kad anksčiau to niekas vaikų nemokindavo.

Lapinas labia mylėjo gamtą ir ją saugojo.

  • Microsoft Word 6 KB
  • 2010 m.
  • 2 puslapiai (396 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Naglis
  • Vincas Krevė. Lapino paveikslas "Skerdžiuje" 2
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Vincas Krevė. Lapino paveikslas "Skerdžiuje" 2. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/vincas-kreve-lapino-paveikslas-skerdziuje.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 02:55
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo