Vincas Krėvė Mickevičius Skirgaila recenzija


Skirgaila siuzetas. Skirgaila aprasymas. Skirgaila kreve. Vincas kreve skirgaila aprasymas. V kreve skirgaila aprasymas. Kreve skirgaila aprasymas. Kreve skirgaila pareiga. Skirgaila trumpas turinys. Kreve skirgaila. Vincas kreve skirgaila istrauka.

Vincas Krėvė Skirgaila.

Dramoje „Skirgaila“ Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė atsiduria kryžkelėje, kai susiduria krikščioniškoji Europa ir pagoniškoji Lietuva. XIV amžiaus antroje pusėje valstybė buvo apsupta priešų, todėl Lietuvos valdovai privalėjo griebtis kiek kitokių būdų jos išsaugojimui, nei kalavijas. Vienas iš diplomatinių kelių buvo krikščionybė. Be išorinio konflikto dramoje rutuliojamas ir dar vienas, vidinis – tarp valdovo ir žmogaus. Skirgaila, būdamas valdovas, privalo rūpintis savo tėvyne, mąstyti racionaliai ir vadovautis vien tik protu. Jis suvokia krikščionybės svarbą ir reikšmę, tačiau širdimi jaučia, kad ši religija svetima ir jam, ir visiems Lietuvos žmonėms. Vis dėlto jis yra valdovas, todėl valstybės likimas yra jo pareiga ir jis privalo užgniaužti visus žmogiškus jausmus. Dramos veiksmas vyksta Vilniaus pilyje, tuo metu priklausiusioje Skirgailai. Į šią niūrią, viduramžišką erdvę patenka kunigaikštytė Ona Duonutė. Skirgaila pagrobia ją ir ketina vesti, nes tik taip gali būti išlaikytos Lietuvos žemės, jis pasinaudoja ja kaip politiniu įrankiu. Šis jos sprendimas tik dar kartą paliudija apie jo ūmų, niūrų būdą, jausmų nepaisymą.

  • Microsoft Word 6 KB
  • 2013 m.
  • 2 puslapiai (661 žodžiai)
  • Mokykla
  • Sawlutia
  • Vincas Krėvė Mickevičius Skirgaila recenzija
    8 - 1 balsai (-ų)
Vincas Krėvė Mickevičius Skirgaila recenzija. (2013 m. Gegužės 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/vincas-kreve-mickevicius-skirgaila-recenzija.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 14 d. 23:14
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo