Vincas Krevė Raganius Gugis


Krėvė raganius interpretacija. Kreve raganius knyga. Raganius gugis knygos aprasymas. Is raganiaus. Vincas kreve raganius aprasymas. Vincas krevė raganius knyga. Kreve raganius charakteristika. Kreve raganius tema. Vincas kreve gugis. V krėvė raganius analizė.

Raganius gugis - laimingas charakteris. Kazys gugis - kaimo skerdžius. Raganius gugis - išskirtinė asmenybė. Gugis - kaimo išmintis. Gugis linksmas žmogus. Kazys gugis - kaimo skerdžius, tikras senosios pasaulėžiūros šešėlis, vis dar slankiojantis po kaimus, skleisdamas senąją išmintį, sukauptą per ilgus metus. Gugį galima pavadinti senosios, pagoniškos lietuvos siela: visada duos gerą patarimą, niekada neapgaus, nesumeluos. Nors kaimo gyvenime gugis nėra autoritetas, bet sunkią minutę ne vienas prašo gugio patarimo, juk jis “raganius”, o raganius kilęs nuo žodžio regėti, todėl žmonės nors ir kritikuodami, bet laikosi gugio patarimų, o ką “gali žinot”. Galbūt jis su velniu susidėjęs ! Ne kartą gugis klausėsi tokių kalbų, bet jis tik juokėsi iš jų. Joks jis raganius, jei gerai pažindamas gyvenimo subtilybes, žmogaus psichologiją, atspėdavo žmogaus ateitį ar paprasčiausiai nusakydavo kitos dienos orą, tai tik iš gilios patirties, išminties, kurios sėmėsi iš savo senelių ir prosenelių.
  • Microsoft Word 4 KB
  • 2010 m.
  • 1 puslapis (584 žodžiai)
  • Mokykla
  • Stasė
  • Vincas Krevė Raganius Gugis
    10 - 2 balsai (-ų)
Vincas Krevė Raganius Gugis. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/vincas-kreve-raganius-gugis.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 07 d. 18:10
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo