Vincas Krėvė Skirgaila - tragiškasis herojus interpretacija


Skirgaila analize. Skirgaila tragiskas herojus. Vincas kreve skirgaila analize. Skirgaila tragiskasis herojus. Kreve skirgaila analize. Skirgaila tragiskas veikejas. Kodel skirgaila tragiskas herojus. Kodel skirgaila tragiskas veikejas. Skirgaila atlaidumas. Skirgaila veikeju charakteristika.

Skirgaila – tragiškasis herojus.

Kūrinyje atkuriama sudėtinga Lietuvos padėtis XIV a. pabaigoje. Prisidengdami krikščionybės ir aukštesnės Vakarų Europos kultūros skleidimu į Lietuvos žemes veržiasi lenkai ir vokiečių ordino riteriai. Pagrindinis kūrinio herojus, kunigaikštis Skirgaila, pasiryžęs visomis priemonėmis išsaugoti Lietuvos žemių vientisumą. Vardan šio tikslo jis stoja į kovą ne tik su išorės priešais, bet ir su savo aplinka, nuolat yra priverstas rinktis tarp melo ir tiesos, pasiaukojimo ir asmeninės laimės, garbės ir keršto. Situacijos dramatizmą pagilina ir tai, kad valdovas abejoja savo pasirinkimų teisingumu, dažnai nežino, kuriuo keliu jam eiti. Be to, kad ir koks kelias būtų pasirinktas, nė vienas nėra geras, nes vis tiek atneša skausmą ir nusivylimą. Finalas tragiškas: žūtbūtinėje interesų, jausmų, įsitikinimų, abejonių kovoje Skirgaila pralaimi - ir kaip valdovas, ir kaip žmogus.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2013 m.
  • 3 puslapiai (1060 žodžiai)
  • Mokykla
  • Dainius
  • Vincas Krėvė Skirgaila - tragiškasis herojus interpretacija
    10 - 1 balsai (-ų)
Vincas Krėvė Skirgaila - tragiškasis herojus interpretacija. (2013 m. Sausio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/vincas-kreve-skirgaila---tragiskasis-herojus-interpretacija.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 25 d. 21:42
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo