Vincas Krėvė Skirgaila Žmogus be Dievo


Skirgaila - zmogus be dievo. Skirgaila zmogus be dievo rasinys. Skirgaila rašinys. Skirgaila-zmogus be dievo. Skirgaila- zmogus be dievo. Literaturinis rasinys skirgaila. V. krėvė skirgaila. Skirgaila pastraipa. Krėvės skirgaila. Vincas kreve skirgaila rasinys.

Vinco krėvės istorinė drama “skirgaila” parodo xiv a. Pabaigos situacijа lietuvoje, kai valstybė atsiduria dviejų tikėjimų, kirkščionybės ir pagonybės, kryžkelėje. Tokiu momentu valstybės valdovas turi būti itin stiprus ir protingas, kad sugebėtų surasti patį geriausiа sprendimа visai tautai. Lietuvos kunigaikštis skirgaila šioje situacijoje elgiasi savaip, stengdamasis, kad lietuva išlaikytų savo žemes ir kad būtū gerbiama kaip stipri valstybė. Tačiau šiame kūrinyje mes matome valdovo žlugimа ir taip pat galime numanyti tragiškа senosios lietuvos ateitį.

Vinco krėvės istorinė drama skirgaila parodo xiv a. Pabaigos situaciją Lietuvoje, kai valstybė atsiduria dviejų tikėjimų, kirkščionybės ir pagonybės, kryžkelėje. Tokiu momentu valstybės valdovas turi būti itin stiprus ir protingas, kad sugebėtų surasti patį geriausią sprendimą visai tautai. Tačiau šiame kūrinyje mes matome valdovo žlugimą ir taip pat galime numanyti tragišką senosios Lietuvos ateitį.

Svarbiausia autoriaus iškelta tema šiame kūrinyje - tai tikėjimo problema. Dėl dviejų religijų susikirtimų išgyvena visa Lietuvių tauta, tačiau daugiausiai dėl to kenčia skirgaila. Iš šia ir kyla jo asmenybės tragizmas, nes jis ne tik turi nuspręsti, ką jis renkasi pats sau, bet ir rasti geriausią išeitį valstybei.

Skirgaila suvokia, jog sugrįždamas į senąjį tikėjimą savo tautai paskelbtų mirties nuosprendį: ją, kaip ir prūsus, sunaikintų daug stipresni kaimynai vokiečiai, o priimdamas naujojo tikėjimo papročius būtų priverstas prisitaikyti bei veidmainiauti. Taigi skirgailos dvilypumas yra akivaizdus.

  • Microsoft Word 7 KB
  • 2011 m.
  • 1 puslapis (532 žodžiai)
  • Mokykla
  • Viktorija
  • Vincas Krėvė Skirgaila Žmogus be Dievo
    9 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Vincas Krėvė Skirgaila Žmogus be Dievo . (2011 m. Kovo 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/vincas-kreve-skirgaila-zmogus-be-dievo.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 08:33
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo