Vincas Kudirka referatas


Vincas kudirka konspektas. Vincas kudirka asmenybe. Kudirkos referatas. Vincas kudirka prezentacija. Referatas biografija. Vinco kudirkos biografija referatas. Konspektas vinco kudirkos biografija. Konspektas apie vincas kudirka. V. kudirka referatas. Vincas kudirka referatas biografija.

Biografija. Asmenybė. Kūryba. Publicistika. Kritika. Vertimai ir sekimai. Poezija. Satyros. 1858 m. gruodžio 31 d. Paežeriuose (dab. Vilkaviškio raj.) Elžbietos Jasulevičiūtės ir Motiejaus Kudirkos šeimoje gimė sūnus Vincas. Motina mirė, kai jam buvo tik dešimt metų. Antrąsyk tėvas vedė Joniešką Andziulyte. Vincas pamotės motina nevadino, žaisdavo ir šokdavo su ja, kai tėvas nematydavo. Su pamotės vaikais sugyveno geriau negu su tikra seserimi. Tėvas Vincą mylėjo, nebausdavo už išdykavimą, leido į mokslus, negailėdamas pinigų, bet Vincas ilgėjosi motinos.

Biografija. 1858 m. Gruodžio 31 d. Paežeriuose (dab. Vilkaviškio raj. Vėliau rašys, jog iš jos paveldėjo menišką sielą, muzikalumą. Pradžios mokyklą lankė netoli namų, paežeriuose. 1871 m. Tėvas, numatęs sūnui kunigystę, išsiuntė jį į marijampolės gimnaziją. Gabus, guvus vincas kudirka išsyk pritapo prie naujos mokyklos tvarkos, pajuto jos nuotaikas. Nepaisant reikalavimo pamokose kalbėti rusiškai, mokytojai ir mokiniai tarpusavyje bendraudavo lenkų kalba, skaitydavo knygas, rengdavo literatūrinius vakarus, vincas labiausiai mėgo graikų kalbos mokytoją liudviką ostrovskį, kuris buvęs elegantiškiausias, šauniausias vyras visoje parapijoje. Mandagus, apsiskaitęs, gražiabalsis gimnazistas jam mielai talkino, juo sekė. Pamokų ruoša vincas pernelyg nesirūpino, bet mokslai sekėsi. Nors pirmu mokiniu niekuomet nebuvo, kudirkos išskirtinumas nelikdavo nepastebėtas: jis išsyk įgydavo žmonių palankumą, buvo švelnus, kultūringas ir to mokė jaunesnius mokinius. Buvo kūrybingas - griežė pirmu smuiku mokinių orkestre, piešė karikatūras, rašė dailyraščiu, kurdavo gilius, išmintingus rašinius. Penktoje klasėje gimnazijos vadovybė paskyrė vincą mokinių bendrabučio prižiūrėtoju. Jis stebėdavo mokinių elgesį, mokė juos tvarkos ir etiketo, padėdavo ruošti namų užduotis.

Atvažiavęs į marijampolės gimnaziją, vincas kudirka beveik nemokėjo lenkiškai, o šeštoje klasėje jau laisvai kalbėjo, buvo skaitęs w. Syrokomlę, a. Mickevičių, j. I. Kraszevvskį ir kaip įmanydamas slėpė savo mužikišką kilmę. Su panelėmis, kaip tikras ponaitis, kalbėdavo tik lenkiškai. Šešias klases baigė su pagyrimu. Gimnazijoje kai kurie mokiniai ar Lietuvių kalbos mokytojas, remdamiesi Lietuvių ir lotynų kalbų panašumu, kartkartėmis prabildavo į tautinę Lietuvių savigarbą, aiškindavo Lietuvių kalbos reikšmingumą, tačiau patriotiškai nusiteikęs paprastai būdavo pravardžiuojamas litvomanu ir susilaukdavo daugumos nepalankumo. Kelis sykius per Lietuvių kalbos pamokas į tautinę Lietuvių mokinių savimonę bandė apeliuoti j. Basanavičius, bet kudirkai jis atrodė paniekos vertas mužikas ir komediantas . Nuo napoleono laikų suvalkijoje vyravo prolenkiškos nuotaikos. Nenuostabu, kad ir kudirkai atrodė, jog tik lenkija tėra verta dėmesio kultūros siekiančiam žmogui.

1877 m. Tėvas išvežė vincą į seinų kunigų seminariją. Išleisti sūnų į kunigus buvo daugelio valstiečių svajonė: tai reiškė ne tik garbę šeimai ir giminei, bet ir siejosi su viltimi, ypač neturtingesniems, jog ateityje kunigas parems artimesnius giminaičius.

  • Lietuvių kalba Referatas
  • Microsoft Word 46 KB
  • 2012 m.
  • 21 puslapis (9061 žodžiai)
  • Vincas Kudirka referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Vincas Kudirka referatas. (2011 m. Rugpjūčio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/vincas-kudirka-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 02:47
×