Vincas Mykolaitis - Pašaukimo problema rašinys


Vincas Mykolaitis - Pašaukimo problema rašinys.


Vincas Mykolaitis- Putinas, gyvenęs XIX-XX a., yra laikomas vienu žymiausiu lietuvių rašytoju: poetu, prozininku, dramaturgu. Pats garsiausias jo parašytas kūrinys yra psichologinis – intelektualinis romanas ,,Altorių šešėly’’. Tai buvo pirmasis modernistinis lietuvių romanas. Šiame kūrinyje aprašomas Liudo Vasario – jauno kunigo - gyvenimas, jausmai, vidiniai konfliktai, siekis išsivaduoti iš visuomenės primestų dogmų. Viso kūrinio metu, Liudas sunkiai išgyvena bei stengiasi išspręsti savo pašaukimo problemą, kuri jam neduoda ramybės. Tai ryškiai atspindi Liudo Vasario jausmuose, išgyvenimuose ir apmąstymuose.

Pirmoje kūrinio dalyje, Liudas įstoja į seminariją, į kurią jį atvedė “jaunuoliškas idealizmas, entuziazmas, didelių darbų noras” ,taip pat tėvų įtaka. Tačiau, būdamas čia, jis jaučiasi nedrąsiai, bet tikisi su laiku apsiprasti. Pirmaisiais metais, Liudas ne kartą perkrato stojimo į seminariją motyvus. Čia, tarp tamsių ir uždarų mūrų sienų, jis jaučiasi lyg būtų ne savo vietoje, išgyvena dėl savo pašaukimo. Jis tiki, kad studijos seminarijoje jam pažadins stipresnį religinį jausmą, nori tikėti gyvai ir karštai, tačiau pajunta, kad būnant čia, jo vidinis pasaulis nesutampa su išoriniu ir ima manyti, kad seminarija ne jam, netgi kyla minčių prieštarauti savo pašaukimui ir palikti seminariją.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (554 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Mokinys33
  • Vincas Mykolaitis - Pašaukimo problema rašinys
    10 - 1 balsai (-ų)
Vincas Mykolaitis - Pašaukimo problema rašinys. (2017 m. Lapkričio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/vincas-mykolaitis-pasaukimo-problema-rasinys.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 20 d. 08:13
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo