Vincas Mykolaitis - Putinas „Altorių šešėly“: Bandymų dienos, eina gyvenimas ,išsivadavimas dalių analizė


Vincas Mykolaitis Putinas „ Altorių šešėly “ Veikėjai Liudas Vasaris. Liucija Brazgienė Glaudžiuvienė. Auksė Aurelija Gražulytė. Kunigas Stripaitis. Klebonas Platūnas. Pirmoji dalis Bandymų dienos. Antroji dalis Eina gyvenimas. Trečioji dalis Išsivadavimas.


Pradžioje pasakojama kaip jaunas Liudas Vasaris įstoja į kunigų seminariją.Jis nėra pats tiksliai apsisprendęs ar nori būti kunigu,ar ne.Į kunigų seminariją įstojo pagal tėvų norą.

Liudui visada buvo įdomi literatūra.Kai mokėsi seminarijoj jis pats tiksliai nesuprato ar jam tai patinka,ar ne.Jam niekada per daug nepatikdavo nei eiti išpažinties,nei kalbėti brivorijų.Jo viduje dažnai vyko diskusijos.

Pirmą kartą apie savo vidinius dvejojimus jis papasakojo vienam iš seminarijos pažįstamų(Variokui),kuris vėliau išėjo iš seminarijos dėl pašaukimo stokos.

Kai pirmą kartą Liudas grįžo į namus iš seminarijos tėvai labai didžiavosi savo vaiku,o Liudas neturėjo drąsos pasakyti tėvams,kad jam nelabai patinka kunigystė.

Po pirmų mokslo metų,kai Liudas grįžo namo atostogoms jis susipažino su Kleviškio klebono dukterėčia Liuce.Ji buvo labai graži ir padūkusi mergina.Ji iškart patiko Vasariui.Jis ilgai prisimindavo jų pirmą susitikimą ir viską pergalvodavo iš naujo.

Vėliau,kai jie susitiko antrą kartą daug apie nieką nekalbėjo.Liucė tiesiog pasisveikino uždengdama jam akis,kai Liudas stovėjo nugara į ją.

Kai Liudas grįžo į seminariją jis ilgai mąstė apie Liucę ir apie jų susitikimus.Jis suprato,kad tai pirmoji jo meilė.

Per vienas mišias Liudas pamato kažkokia gražią nepažįstamą merginą,kuri sujaudino jo širdį,jis visada per mišias į ją žiūrėdavo iš nugaros,merginos veido jis niekada nematė ir ją vadino Nepažįstamąja.

Vėliau Petryla papasakojo,kad klebonas žada atvykti į seminariją kartu su Liucė.Liudas laukė jų kito susitikimo.

Vieną kartą atėjęs į biblioteką knygų jis artimiau susipažįsta su Jonelaičiu.Jie kalbasi apie tai,ką skaito.Jonelaitis įduoda kelias knygas ir draudžiamus skaityti laikraščius,taip pat paklausia ar Vasaris rašo,bei paskatina atsineštisavo kūrinius ir parodyti.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1519 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Gabrielė
  • Vincas Mykolaitis - Putinas „Altorių šešėly“: Bandymų dienos, eina gyvenimas ,išsivadavimas dalių analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Vincas Mykolaitis - Putinas „Altorių šešėly“: Bandymų dienos, eina gyvenimas ,išsivadavimas dalių analizė. (2020 m. Spalio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/vincas-mykolaitis-putinas-altoriu-sesely-bandymu-dienos-eina-gyvenimas-issivadavimas-daliu-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Gruodžio 05 d. 13:18
×
35 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo