Vincas Mykolaitis Putinas Biografija


V.m.putinas biografija. Vinco mykolaicio putino biografija. Juozas eretas.v.mykolaitis-putinas. Vincas mykolaitis putinas vergas analize. Vincas mykolaitis putinas referatas. Vincas mykolaitis putinas vaikyste. V m putino biografija. V.mykolaitis/putinas/biografija. V.m.putinas autobiografija. Juozas eretas. v. mykolaitis-putinas.

Vaikystė. Vincas Mykolaitis – Putinas gimė 1893 metų sausio 6 dieną Pilotiškių kaime, Prienų rajone. Mokslai ir studijos. Savarankiškas Putino gyvenimas ir darbas. Naudota literatūra. Abu poeto tėvai buvo katalikai. Tėvas buvo labai kieto charakterio, atkaklus, dažnai šiurkštus, tačiau siekė savo šeimos gero. Augino gerus arklius. Motina buvo kilusi iš pasiturinčios laisvųjų valstiečių šeimos. Ji buvo jautri, rūpestinga, tyli ir mandagi. Gerai mokėjo austi ir verpti. Svarbiausias jos rūpestis – vaikai. Jų gimė devyni, tačiau ne visi išgyveno. Putinas savo būdu ir veidu buvo panašus į motiną. Gabus jaunuolis pasiunčiamas studijuoti į Peterburgo dvasinę akademiją, kur anksčiau gilino žinias ar profesoriavo nemažai lietuvių inteligentų: Motiejus Valančius, Antanas Baranauskas, Maironis ir kiti. Kaune Putinas įsitraukė į visuomeninę veiklą, dalyvavo katalikiškose organizacijose. 1926 metais Teologijos – filosofijos fakulteto profesoriai Juozas Eretas, Stasys Šalkauskis ir Putinas įkūrė studentų ateitininkų meno draugiją ,,Šatrija’’. ,,Šatrija’’ buvo pirmoji auditorija žymiems tarpukario bei amžiaus vidurio rašytojams: Salomėjai Nėrei, Antanui Vaičiulaičiui, Kaziui Bradūnui, Vytautui Mačerniui, Broniui Krivickui ir kitiems.
  • Microsoft Word 15 KB
  • 2010 m.
  • 5 puslapiai (1296 žodžiai)
  • Mokykla
  • Rūta
  • Vincas Mykolaitis Putinas Biografija
    10 - 1 balsai (-ų)
Vincas Mykolaitis Putinas Biografija. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/vincas-mykolaitis-putinas-biografija.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 27 d. 06:36
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo