Vincas Mykolaitis Putinas eilėraščio Rudenio naktį analizė ir interpretacija


Putinas rudenio nakti interpretacija. Rudenio naktys analize putino. Rudens naktis putinas analize. Interpretacija rudenio nakti. Zmogaus pasaulejauta eilerastyje rudenio nakti. Eilerasciu analize rudens nakty. Zmogaus pasaulejauta ,,rudenio nakti".

Vinco mykolaičio - putino eilėraščio Rudenio naktį analizė ir interpretacija.

Analizuojamas eilėraštis sudarytas iš šešių strofų, tačiau jį galime suskirstyti į penkis prasminius segmentus. Eilėraščio pasakotojas yra lyrinis "aš".

Jau pirmojo segmento pirmoje eilutėje ("Tyli naktis, šviesi rudens naktis") labai aiškiai yra atskleistas eilėraščio laikas - veiksmas vyksta tylią rudenio naktį. Pirmoje strofoje esantys žodeliai "naktis" eilėraščio skaitytojui tarsi sudaro rimtą įspūdį bei sukuria niūrią nuotaiką, tačiau eilutės "Plikus laukus ir pievas, ir girias / Užliejo sidabru taip lygiai lygiai" leidžia įsivaizduoti, jog minėta naktis nėra tokia tamsi ir baugi, o atvirkščiai - sukuriama jauki atmosfera.

Antroji strofa pradedama eilėraščio žmogaus monolu, jis pasakoja apie savo veiksmus ("vėlai nuklydau..., pasigėrėt..., pakėliau..., išnykau..."). Čia pat išaiškėja ir veiksmo vieta - "...nuklydau aš į tuščią lauką", ir eilėraščio žmogaus tikslas - "Tavim pasigėrėt, gilus dangau".

  • Lietuvių kalba Interpretacija
  • Microsoft Word 13 KB
  • 2014 m.
  • 1 puslapis (479 žodžiai)
  • Dikabro
  • Vincas Mykolaitis Putinas eilėraščio Rudenio naktį analizė ir interpretacija
    10 - 2 balsai (-ų)
Vincas Mykolaitis Putinas eilėraščio Rudenio naktį analizė ir interpretacija. (2014 m. Balandžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/vincas-mykolaitis-putinas-eilerascio-rudenio-nakti-analize-ir-interpretacija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 01:37
×