Vincas Mykolaitis - Putinas: gyvenimas ir kūryba projektas


Vincas mykolaitis-putinas. Kūryba. Intelektualinis psichologinis romanas „Altorių šešėly“. Liudo Vasario paveikslas. Pasakotojo vaidmuo. Liucija. Nepažįstamoji. Baronienė Rainakienė. Auksė Gražulytė. Platūnas. Ramutis. Šlavantų tėvelis. Kimša. Dalis „Bandymų dienos“. Seminarija. Dalis „Eina gyvenimas“. Parapija. Dalis „Išsivadavimas“. Sostinė.


Vincas Mykolaitis-Putinas  gimė 1893 m. sausio 6 d. Pilotiškėse, Marijampolės apskrityje.  Mirė 1967 m. birželio 7 d. Kačerginėje, Kauno rajone. Palaidotas Vilniaus Rasų kapinėse.)   XX . Lietuvių moderniosios literatūros poetas ir prozininkas, dramaturgas. Labiausiai žinomas savo simbolistiniais eilėraščiais ir romanu „Altorių šešėly“. Tėvai buvo pasiturintys valstiečiai, auginę gausią šeimą. Vincas buvo vyriausias sūnus. Mokėsi Marijampolės gimnazijoje, baigęs keturias klases 1909 m. įstojo į Seinų kunigų seminariją. 1911 m. Putino slapyvardžiu išspausdino pirmąjį eilėraštį „Šaltinyje“. Nors kunigų seminariją baigdamas suabejojo dėl kunigo pašaukimo, bet vis dėlto 1915 m. buvo įšventintas kunigu. Kunigo darbo nedirbo ir 1915–1917 m. toliau studijavo Peterburgo dvasinėje akademijoje. .

Studijavo filosofiją, meno istoriją, apgynė daktaro disertaciją. Literatūrologijos žinias gilino Miuncheno universitete. Grįžęs į Lietuvą dėstė Kauno universitete dėstė lietuvių literatūrą. 1927 m. išleistas jo simbolistinių eilėraščių rinkinys „Tarp dviejų aušrų“, 1933 m. pabaigė rašyti romaną „Altorių šešėly“. 1935 m. oficialiai atsisakė kunigystės ir vedė. Po metų išleido dar vieną svarbų poezijos rinkinį „Keliai ir kryžkeliai“. Sovietams okupavus Lietuvą, 1940–1954 m. Vilniaus universiteto profesorius. Naujųjų 1941-ųjų metų proga jis rašė: „Linkiu, kad 1941 m. kultūrinį Lietuvos gyvenimą atgaivintų išmintingos Stalino konstitucijos dvasia ir kad jos nuostatomis būtų tvarkomi visi mūsų respublikos reikalai“.  Prasidėjus antrajai sovietų okupacijai į Vakarus nepabėgo. 1945–1946 m. Lietuvių buvo literatūros instituto direktorius. Dėl dvasininkų luomo atsisakymo Putinas bažnyčios buvo ekskomunikuotas, tačiau prieš mirtį ja, buvo atleista.

Ankstyviesiems Putino eilėraščiams būdingas šviesių gyvybingos gamtos išgyvenimų vaizdavimas.

  • MS PowerPoint 114 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (1865 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Saulena
  • Vincas Mykolaitis - Putinas: gyvenimas ir kūryba projektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Vincas Mykolaitis - Putinas: gyvenimas ir kūryba projektas. (2020 m. Kovo 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/vincas-mykolaitis-putinas-gyvenimas-ir-kuryba-projektas.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 06 d. 02:14
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo