Vincas Mykolaitis Putinas konspektas


Eilerascio vergas analize. V.m.putinas vergas. Putino eilerastis vergas analize. V mykolaitis putinas konspektas. V.m.putinas vergas analize. V.m.putinas zemei analize. Eilėraščio vergas tema. Eilerascio vergas interpretacija. Vincas mykolaitis putinas žemei analizė. Vincas mykolaitis putinas vergas interpretacija.

Gimė gausioje pasiturinčių valstiečių šeimoje (iš 9 vaikų buvo vyriausias). Tėvas labai darbštus, protingas ūkininkas, jausmingas, su gražiu balsu, giedojo bažnyčioje. Motina – tyli, jautri, religinga moteris, gražiai margino velykaičius ir audė.Jaunystėje Vincas buvo labai nedrąsus, mėgo būti vienas, buvo tarsi atsiskyrėlis. Pradėjo lankyti Gudelių pradinę mokykla, o vėliau perėjo į Marijampolės pradinę.

Gimė gausioje pasiturinčių valstiečių šeimoje (iš vaikų buvo vyriausias).

1905 m. Įstojo į gimnaziją, kur dėstė aušrininkai . Ten pirmą kartą pamatė maironį ir pamėgo jo kūrybą. Kaip pats sakė, maironis tvirtai įsišaknijo mano vidaus pasaulyje .

1909 m. – įstojo į seinų kunigų seminariją. Jį paskatino maironis, tėvai ir paties tikslas (norėjo dirbti tautos ir kultūros labui). Ten įstojo į slaptą lavinimosi būrelį. Pirmieji eilėraščiai – aukštyn širdis , vai eičiau aš, eičiau , skausmo balsas . Vėliau – sankt-peterburgo akademija.

1917 m. – stokholmas, buvo ten mėnesius, laukdamas leidimo važiuoti į vokietiją. Ten bendravo su juozu tumu vaižgantu.

1918 m. – šveicarija. Friburgo universitete studijuoja filosofiją, meno istoriją. Ten buvo labai graži gamta.

1923 m. – grįžta į Kauną, dėstė Kauno universiteto teologijos-filosofijos fakultete. Redagavo žurnalą židinys1935 m. – pasitraukė iš kunigų luomo ir sukūrė šeimą. Kita veikla: vadovavo literatų draugijai ir redagavo žurnalą dienovidis .

Per antrąjį pasaulinį karą gyveno vilniuje ir vabalninko rajone, žmonos teviškėje, o 1944 m. , praėjus frontui, grįžo į vilnių. Dirbo universitete ir mokslo akademijoje.

Paskutinis gyvenimo laikotarp1917 – eilėraščių rinkinys raudoni žiedai , poema kunigaikštis žvainys , eilėraščiai karo motyvais.

1927 – eilėraščių rinkinys tarp dviejų aušrų . Aštrūs vidiniai prieštaravimai, eilėraščiai margi sakalai , rūpintojėlis .

  • Lietuvių kalba Konspektas
  • Microsoft Word 4 KB
  • 2011 m.
  • 2 puslapiai (306 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vincas Mykolaitis Putinas konspektas
    8 - 2 balsai (-ų)
Vincas Mykolaitis Putinas konspektas. (2011 m. Rugpjūčio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/vincas-mykolaitis-putinas-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 09:39
×