Vincas Mykolaitis Putinas Margi sakalai skaidrės


Vincas mykolaitis putinas margi sakalai analize. Margi sakalai analize laikas. Putino margų sakalų simbolis.

Vincas Mykolaitis – Putinas. „ Margi sakalai”. Autorius. Vincas Mykolaitis-Putinas – 20 amžiaus pradžios lietuvių poetas ir prozininkas. Margi sakalai. Lydėdami gęstančią žarą. Pavadinimo reikšmė. Sakalai – maištaujantys, siekiantys sau geresnio gyvenimo. Tema. Žmogus turi siekti savo gyvenimo tikslų ir bandyti tai įvykdyti. Eilėraščio nuotaika.  Pirmojo posmo nuotaika yra pakili, iškilminga. Erdvė. Erdvė svyruoja tarp. Laikas. Vakaras - „Lydėdami gęstančią žarą”. Eilėraščio žmogus. Tai yra sakalai – žmonės, kurie nori ištrūkti iš pilkos masės, tos pačios rutinos. Keliamos problemos. Kodėl nevisi žmonės stengiasi pasiekti savo tikslus. Meninės priemonės. Personifikacija „ Ir miegančios žemės laukus ir uolynus. Išvada. Vinco Mykolaičio-Putino eilėraštis.

Sakalai – maištaujantys, siekiantys sau geresnio gyvenimo. Margi – parodo jų išskirtinumą iš pilkos masės, kurie bando ir būti kitokiais nei kiti, kurie tik „plaukia pasroviui“.

 Pirmojo posmo nuotaika yra pakili, iškilminga. ,,Sapnai ir šešėliai padangėse mums ,šviesiųjų į saulę kelių nebedrums‘‘. O antrojo – liūdna, nusivylusi, gedinti negrįžusių sakalų. ,, Tačiau iš dangaus nei anksti, nei vėlai, negrįžo į žemę margi sakalai‘‘.

Erdvė svyruoja tarp žemės ir dangaus. Žemė šiame eilėraštyje vaizduojama kaip niekinga, smerkiama, apibūdinama kaip bloga vietai gyventi, joje tamsu ir nyku. Dangus saugi ir rami vietovė, nėra ko bijoti, visur šviesu. Laikas: vakaras - „Lydėdami gęstančią žarą” ir rytas - „ Bet štai rytuose jau nuraudo dangus”.

Tai yra sakalai – žmonės, kurie nori ištrūkti iš pilkos masės, tos pačios rutinos. Nori pajausti savo laisvės skonį ir siekti savo užsibrėžtus gyvenimo tikslus.

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • MS PowerPoint 357 KB
  • 2015 m.
  • 12 puslapių (442 žodžiai)
  • Kamazyte
  • Vincas Mykolaitis Putinas Margi sakalai skaidrės
    10 - 2 balsai (-ų)
Vincas Mykolaitis Putinas Margi sakalai skaidrės. (2015 m. Vasario 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/vincas-mykolaitis-putinas-margi-sakalai-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 19:37
×