Vincas Mykolaitis Putinas Rudenio naktį analizė


Rudenio naktį putinas. Putino rudenio nakti analize. Vidurnaktį analize. Vincas mykolaitis putinas vidurnakti analize. Putinas vidurnaktį analize. Putinas rudenio nakti eilerastis. Tarp dvieju ausru analize. Rudenio nakti interpretacija. Putinas rudenio naktį interpretacija. Putino eilerastis rudenio nakti.

Vincas mykolaitis – putinas – xx a. Pr. Lietuvių poetas ir prozininkas, simbolizmo srovės atstovas lietuvoje. Ši meno kryptis poetui padarė didelę įtaką studijuojant rusijoje bei vakarų universitetuose. Jam pačiam simbolizmas buvo naujas romantinio judėjimo etapas – terpė išsiskleisti asmenybei. Rašytojas labiausiai žinomas savo romanu „altorių šešėly“ ir simbolistiniais eilėraščiais. Vienas žymiausių eilėraščių rinkinių yra „tarp dviejų aušrų“, kuriame apmąstoma pasaulio sandara, žmogaus prigimties prieštaravimai. Čia ir aptinkame eilėraštį „rudenio naktį“.

Vincas mykolaitis – putinas – xx a. Pr. Rašytojas labiausiai žinomas savo romanu altorių šešėly ir simbolistiniais eilėraščiais. Vienas žymiausių eilėraščių rinkinių yra tarp dviejų aušrų , kuriame apmąstoma pasaulio sandara, žmogaus prigimties prieštaravimai. Čia ir aptinkame eilėraštį rudenio naktį .

Eilėraščio pavadinimas nusako kūrinio laiką – rudens naktį. Nors naktis yra tamsos metas, tačiau čia galime įžvelgti prieštaravimą ( šviesi naktis ). Pirmosios eilėraščio strofos eilutės taip pat akcentuoja veiksmo laiką ( tyli naktis. ). Tai parodo šio paslapties apgaubto laiko svarbą, kai atgyja žmogaus siela, sužydi svajonės, norisi lėkti ir skristi. Nakties skambumas palyginamas su dainiaus kankliais šilkastygiais . Naktis vaizduojama kaip visa ko tobulybė, nes plikus laukus<. / užliejo sidabru taip lygiai lygiai. tuo išskiriamas nakties stebuklingumas, nepaprastumas, parodoma jos galia.

Lyrinis subjektas jaučiasi vienišas, mažas ir menkas ( tartum lašas jūroj išnykau ). Šiuo sakiniu taip pat pabrėžiamas jo artumas su pasauliu, jo begalybe. Tačiau jis nėra vienišas – jis turi save, savo neaprėpiamą sielos pasaulį, savo troškimus, kuriuos jis tartum išsako visatai, pakeldamas veidą į žvaigždėtą dangų . Taip jis tarsi kyla savo svajonių link. Kreipinys, kurių tekste yra tik du, gilus dangau paliudija lyrinio subjekto norą prisiartinti prie kosmoso galybės, tačiau taip pat ir baimę atverti visą save. Antrasis kreipinys yra paskutinėje eilėraščio strofoje.

  • Microsoft Word 6 KB
  • 2011 m.
  • 2 puslapiai (545 žodžiai)
  • Mokykla
  • Monika
  • Vincas Mykolaitis Putinas Rudenio naktį analizė
    4 - 11 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Vincas Mykolaitis Putinas Rudenio naktį analizė. (2011 m. Balandžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/vincas-mykolaitis-putinas-rudenio-nakti-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 07:01
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo