Vincentas Van Gogas. Biografija


Van gogo biografija. Van gogo darbai. Vincento van gogo biografija. Vinsentas van gogas vikipedija. Van gogas referatas. Van gogas arlyje. Van gogas arlio vynuogynai. Vincentas van gogas raudonieji arlio vynuogynai. Vincentas van gogas vikipedija. Vincento van gogo kuryba.

Vincentas van Gogas. Olandas Vincentas van Gogas - tragiško likimo žmogus. Jis gimė 1853 metais ir mirė 1890 metais. Jo kūrybos periodas truko nepilną dešimtmetį. Vincentas van Gogas buvo postimpresionistas. Chronologinė lentelė.

Olandas vincentas van gogas - tragiško likimo žmogus.

Postimpresionizmo pradžia laikoma paskutinioji - oji impresionistų paroda, įvykusi 1886 metais paryžiuje. Postimpresionizmo dailė nėra tiesioginis impresionizmo tęsinys. Tai tarsi nauja, susimąsčiusi, griežta, kritiškesnė estetinė reakcija prieš impresionistų sukurtą skaisčiai spalvingą pasaulį. Postimpresionistai nesudarė vieningos grupės, nesukūrė vieningo metodo ar stiliaus.

Vincentas van gogas savo pagrindinę meninės išraiškos priemonę - šviesias, nepaprastai ryškias spalvas – atrado persikėlęs gyventi į prancūziją. Būtent ten, nedideliame pietų prancūzijos miestelyje arlyje, jis išgyveno neilgą aukščiausio kūrybinio pakilimo laikotarpį. Čia jis susirgo psichine liga.

Prasidėjo gydydamasis ligoninėse, savaitėmis besitęsiantys ligos priepuoliai, bet šviesiomis minutėmis, kai liga leisdavo, dailininkas kūrė savo geriausias darbus - peizažus, portretus, paveikslus, vaizduojančius paprastus daiktus. Jo kūrybos tikslas - spalvomis ir išraiškingais potepiais perteikti daiktų ir reiškinių esmę, įamžinti ne tai kas atsitinka, bet tai, kas tipiška. Spalvomis jis piešia ir modeliuoja formas, kuria ritmą, apibrėžia proporcijas ir erdvinius santykius. Kartais dideli spalviniai plotai apvedami gyvu, neramiu kontūru.

Vėlyvuosiuose dailininko darbuose gamtos grožis įgauna tam tikro grėsmingumo, liūdesio, nors koloritas išlieka skambus. Atsiranda ekspresyvi formų deformacija, stiprinanti dramatizmo nuotaiką. Garsieji jo darbai, vaizduojantys kėdę, porą batų, javų lauką ir varnas, rodo, kad kasdieniški, žinomi ir įprasti daiktai gali būti pakelti iki simbolių ir vidinės įtampos, emocijos veikiama forma gali pasidaryti iškalbinga. Ta linkme vėliau pasuko ekspresionistai. Vincentas van gogas sukūrė apie 800 drobių, bet tik vieną iš jų- raudonieji arlio vynuogynai pardavė būdamas gyvas. Žymesni darbai- bu1851 teodoras van gogas gegužės mėnesį ved1873 sausio dieną teo įstoja tarnautoju į gupilio firmos filialą briuselyje. Gegužės mėnesį vincentas pakeliamas tarnyboje ir išvyksta į londoną. Rugsėjo mėnesį apsigyvena pas luaje.

1874 liepos mėnesį ursula luaje duoda neigiamą atsakymą. Nevilties apimtas, jis grįžta į olandiją. Liepos vidury vėl išvyksta į londoną su seserimi ana. Spalio mėnesį siunčiamas į paryžių, kad išsiblaškytų. Gruodžio mėnesį ūmai grįžta į londoną, kur veltui bando pasimatyti su ursula. Bredoje miršta vincento senelis.

1875 vincentas londone pasidaro labai prastas tarnautojas.

  • Microsoft Word 8 KB
  • 2010 m.
  • 4 puslapiai (995 žodžiai)
  • Mokykla
  • Salvinija
  • Vincentas Van Gogas. Biografija
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Vincentas Van Gogas. Biografija. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/vincentas-van-gogas-biografija.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 06:49
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo