Vinco Krėvės „Bolševikų invazija ir liaudies vyriausybė“ recenzija


Lietuvių recenzija. Vinco Krėvės „ Bolševikų invazija ir liaudies vyriausybė “ Recenzija.


Ši knyga išleista Vilniuje 1992 metais „Minties“ leidykloje. Sudarytojas yra Albertas Zalatorius, garsus lietuvių literatūros tyrinėtojas. Dalis tekstų skelbta periodikoje, juos galėjome būti skaitę jau anksčiau, tačiau A. Zalatoriaus dėka memuarai apie Klaipėdos krašto išsivadavimą ir Antaną Smetoną pirmą kartą yra spausdinami būtent šiame leidinyje. Todėl ši knyga vertinga ne tik istorija besidomintiems žmonėms, bet ir literatams, Krėvės gerbėjams, nes dar geriau galime su juo susipažinti kaip politiku bei asmenybe. Gaila, tačiau dar dabar yra kaltinančių V. Krėvę tėvynės išdavyste. Tačiau šiuose memuaruose atsiskleidžia rašytojo požiūris į to meto įvykius ir pamatome, jog Vincas Krėvė dažnai tebuvo marionetė Sovietų Sąjungos šulų rankose.

Krėvė yra vertinamas kontraversiškai. Dalis istorikų ar eilinių Lietuvos piliečių jį kaltina tėvynės išdavyste, kad būtent dirbdamas liaudies vyriausybėje jis padarė didelę įtaką tam, jog gimtinė prarastų nepriklausomybę. Albertas Zalatorius savo įvadiniame straipsnyje pabrėžia tai, jog Krėvė ėjo į šią vyriausybę vedinas patriotinių jausmų, kad iš karto supratęs Molotovo ketinimus pateikė atsistatydinimo raštą, tačiau niekas į jį nereagavo. Pirmajame skyriuje „Bolševikų invazija ir liaudies vyriausybė“ Vincas Krėvė įvykius Lietuvoje įvardina kaip politinę komediją. Krėvė komentuodamas to meto vyriausybės sudėtį save priskiria prie tautiškai nusistačiusių piliečių.

  • Lietuvių kalba Recenzijos
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • Elvina
  • 4 puslapiai (1200 žodžių)
  • Lietuvių recenzijos
  • Microsoft Word 19 KB
  • Vinco Krėvės „Bolševikų invazija ir liaudies vyriausybė“ recenzija
    10 - 10 balsai (-ų)
Vinco Krėvės „Bolševikų invazija ir liaudies vyriausybė“ recenzija. (2015 m. Spalio 01 d.). http://www.mokslobaze.lt/vinco-kreves-bolseviku-invazija-ir-liaudies-vyriausybe-recenzija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 02:30