Vinco Mykolaičio – Putino romano „Altorių šešėly“ analizė


Dalis – „ Bandymų dienos ” Liudas Vasaris. Motina ir Tėvas –. Giminaitis kunigas. Juozas Petryla. Kazys Balselis. Petras Kasaitis. Dvasios tėvas. Petras Varnėnas. Zigmas Trikauskas. Matas Sereika –. Dalis – „ Eina gyvenimas “ Julė. Borvikis , Vingilas. Senis Piktupis. Andrius Piktupis. Petras Ramutis. Šlavantų tėvelis. Pralotas Girvydas – „. Jonas Stripaitis. Dalis – „ Išssivadavimas “. Auksė Gražulytė. Antanas Meškėnas. Povilas Glaudžius.


Motina ir Tėvas – Žmonės, kurie labiausiai pastūmėjo Liudą siekti kunigo kelio. Liudas juos gerbė ir mylėjo, nenorėjo jų nuvilti. Jie buvo vieni svarbiausių žmonių Liudo gyvenime. Tėvai buvo labai religingi ir griežti, todėl Liudui pasirinkus kūrybos kelią – labai juo nusivilia. Liudas nusimina, kuomet motina į jį kreipiasi kunigėlio vardu: „Tai kaip atsimainėt, kunigėli... Būčiau nė nepažinus”.

Variokas – mokėsi toje pačioje gimnazijoje su Liudu Vasariu, o vėliau ir toje pačioje seminarijoje. Variokas gimnazijoj menkai mokėsi, jokioms kuopelėms nepriklausė ir mėgo sukinėtis aplink paneles. Daugelis jo vengė. Po pokalbio su Liudu visiems pareiškė, kad palieka seminariją: „Greitai, sakai? Įkyrėjo, brol, iki gyvo kaulo visos tos ceremonijos ir komedijos. Ė, greičiau į laisvę! O tu ką? Nesiryžti?”

Liucija (antroje dalyje Brazgienė, trečioje – Glaudžiuvienė) – Kleviškio parapijos kanauninko Kimšos dukterėčia, pirmoji Liudo tyra meilė, palikusi didelį įspūdį. Liudas su ja susipažino neseniai įstojęs į kunigų seminariją. Ji buvo vėjavaikiška, drąsi, pašėlusi, neeilinė mergina. Liucijos charakteryje sukaupta moteriškumo esmė ir paslaptis. Tuo metu Liucija jam įkvėpė pirmuosius, moterišku žavesiu sujaudintus jausmus, vis jam primindavo : „Žinok, aš tavęs dažnai pasiilgstu.“ Liucė buvo pirmoji moteris sukėlusi Vasario dvejones dėl pašaukimo kunigystei.

Vytukas – Liucės sūnus, Liudo krikšto sūnus. Labai gerai sutarė su Liudu, jis jį mokė. Kai Liucija buvo sunerimusi dėl sūnaus, iškart skambino Liudui: „Vytukas sunkiai serga. Klajoja ir saukia tamstą. Aš labai bijausi, kad neatsitiktų kas nors bloga".Galiausiai susirgęs plaučių uždegimu mirė.

Rainakienė - tai jauna reto grožio moteris. Liekna, aukšta, žengia lengvai, grakščiai, pakėlusi galvą. Ji, sužinojusi apie jauno kunigo polinkį į knygas, pasiūlė jam paskaityti iš jos bibliotekos, galiausiai Vasaris jai išsipasakojo, o baronienė, supratusi, kad tai meniškos ir poetiškos sielos svajoklis dar labiau juo susidomėjo ir nusprendė bendrauti su kunigu taip artimai, kaip tik jis leisis. Vasaris nė nepajuto, kaip įsimylėjo, jis primiršo Liucę, tačiau baronienė suvirpino jau gilesnes jo sielos stygas, kadangi dabar Liudas buvo nebe jaunuolis, o subrendes jaunas vyriškis ir visą pasaulį jautė kitaip. „Ketvirtadienį baronienė laukė jo ir spėliojo, ar jis ateis, ar ne. Ar jis nenusigando jos per drąsaus žingsnio?“. Ji sužadino kitą Vasario pusę, kuri jautė stygių viso to, ką galėjo pasiūlyti baronienė.

  • Lietuvių kalba Analizė
  • Microsoft Word 29 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (2321 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Luka
  • Vinco Mykolaičio – Putino romano „Altorių šešėly“ analizė
    10 - 7 balsai (-ų)
Vinco Mykolaičio – Putino romano „Altorių šešėly“ analizė. (2016 m. Kovo 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/vinco-mykolaicio-putino-romano-altoriu-sesely-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 19:58
×