Vincas Mykolaitis Putinas. Vergas


Vergas analize. Putino vergo analize. Putinas vergo analize. V.m.putinas vergas. Kurinys vergas. Vergo analize. Putinas vergas analize. V mykolaitis putinas vergas analize. Vincas mykolaitis putinas vergas analize. Putinas vergas interpretacija.

Vinco Mykolaičio - Putino ciklas "Vergas". Būtiškai suvokta laisvės problema tapo kertine V. Mykolaičio - Putino humanistinės filosofijos atrama, atviru žmogaus prasmės rūpesčiu. Kaip teigia A. J. Greimas, "laisvė ir humanizmas šia prasme yra sinonimai". Taigi V. Mykolaitis -Putinas iškyla kaip humanistinės etikos atstovas. Poeto ciklas "Vergas" taip pat interpretuotinas ryškinant dvasios laisvės problematiką - žmogaus problematiką.

Būtiškai suvokta laisvės problema tapo kertine v. Kaip teigia a. J. Greimas, laisvė ir humanizmas šia prasme yra sinonimai . Taigi v. Poeto ciklas vergas taip pat interpretuotinas ryškinant dvasios laisvės problematiką - žmogaus problematiką.

žmogaus dramatiškumas cikle gali būti remiamas biografinio motyvo, kurį apibrėžtume, kaip žmogaus, laisvo nuo bet kokių įžadų, motyvą. Noras jaustis kūryboje tik žmogumi galėtų psichologiškai pagrįsti vidinio maišto, kaip kelio į laisvę motyvą. Pirmasis konfliktas, įsibrovęs į v. Mykolaičio - putino asmenybę, sugriovęs jos ramybę ir pusiausvyrą, buvo konfliktas su galingu ir didžiu pasaulio valdovu, su rūsčiuoju senojo testamento dievu. Uždarytas kunigų seminarijos mūruose, poetas turėjo priimti tokias religijos tezes: žmogus yra tik viešpaties vergas, o žemė - tik menka visatos dulkė. Vergo įvaizdžiu cikle išreikštas dramatiškas suvaržyto lyrinio herojaus jutimas. vergo pradžioje patenkame į architektūrinę erdvę. Uždari rūmai turi ir atviros erdvės požymių: šviesūs rūmai , pažiūrėsi - temsta akys nuo žydrumo, / palytėsi - skamba tūkstančiais aidų , esama rysio su atvira erdve: visur atverti vartų vartai . Tie viešpačio namai tai ne tiek išoriniai varžtai, kiek paties susikurta nelaisvė, savo paties sąmonėje pastatytas kalėjimas, širdy tūnąs dvylipumas, paradoksalus likimo prieštaringumas: visur atverti vartų vartai, bet išeit į plačią laisvę negaliu . Galime manyti, kad išorinis spindesys yra susijęs su katalikišku dievybės vaizdavimu, jo meniniu įprasminimu. Tačiau išoriškai tvirtą, spindintį pasaulėvaizdį iš vidaus ardo disonansai, disharmonija, kylanti iš laisvės trokštančios žmogaus prigimties.

Savyje pačiame iš pradžių gyvenęs kaip rūmuos - žmogus pasijunta visiškai svetimas ankštame ir tamsiame kalėjime: gyvenu aš viešpačio namuose, nepažįstamas, užklydęs pakeleivis . Įviesūs rūmai kaip išorinio ekstensyvumo metafora supriešinami su asketišku negaliu : . Išeit į plačią laisvę negaliu , negaliu apimt dangaus šviesių žvaigždžių .

  • Microsoft Word 8 KB
  • 2010 m.
  • 3 puslapiai (1289 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Urbonas
  • Vincas Mykolaitis Putinas. Vergas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Vincas Mykolaitis Putinas. Vergas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/vinco-mykolaicio-putino-vergas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 14 d. 18:00
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo