Virinimas, litavimas


Įvadas. Darbo saugos reikalavimai. Pagrindiniai elektronikos grandinių simboliai. Skaitmeninio multimetro panaudojimo galimybės. Matavimo ribos. Litavimo technologija. Elementų išlitavimo technologija. Litavimo būdai. Litavimui naudojamos medžiagos ir įrankiai. Elektrolankinio suvirinimo glaistytais elektrodais įrengimai, medžiagos. Suvirinimo technologija. Elektrolankinio pusiau automatinio suvirinimo, naudojant apsaugines dujas, įrengimai, medžiagos. Suvirinimo technologija. Priedai. Literatura.

26. Elektrinio suvirinimo įrengimus galima jungti į tinklą tik paleidimo įtaisais.

34. Visi suvirinimo įrengimo valdymo įtaisai turi turėti patikimus fiksatorius arba ribotuvus, neleidžiančius jiems savaime įsijungti arba išsijungti.

35. Elektrodo laikiklis turi būti lengvas, patogus, leidžiantis neprisiliesti prie dalių, kuriomis teka srovė, turėti apsauginį skydelį.

53. Balionai darbo vietoje turi būti įtvirtinami, kad laikytųsi stabiliai.

57. Manometro skalėje, ties padala, atitinkančia darbini slėgi, turi būti raudonas brūkšnys;

59.1. nuvalyti nuo virinamo ar pjaustomo metalo paviršiaus dažus, ypač tuos, kuriuose daug švino;

59.2. suvirinimo darbo vietą aprūpinti gesinimo priemonėmis, tarp jų angliarūgštės gesintuvu;

60.12. pastoviai sekti, kad sujungimo ir prijungimo vietose dujų žarnos nepraleistų dujų;

74.2. surinkti įrankius, kabelį ir kartu su kilnojamuoju suvirinimo elektra agregatu padėti į sandėlį arba į kitas specialiai tam skirtas patalpas;

4.1. Įtampos matavimas (DC V) 1. Raudoną matavimo laidą junkite į „V/Ω/mA“ lizdą, o juodą – į „COM“ lizdą. 2. Sukamąjį jungiklį nustatykite į pageidaujamą kintamosios srovės įtampos padėtį. Jei dėl įtampos nesate tikri, nustatykite didžiausią intervalą. 3. Matavimo laidus prijunkite prie matuojamo šaltinio ar krūvio.

4.3. Nuolatinės srovės matavimai (DC A) 1. Kai srovė mažesnė nei 200 mA, raudoną matavimo laidą junkite į „V/Ω/mA“ lizdą, o jei didesnė nei 200 mA – į „10 A“ lizdą. Juodą matavimo laidą junkite į „COM“ lizdą. 2. Sukamąjį jungiklį nustatykite į pageidaujamą nuolatinės srovės įtampos padėtį. 3. Matavimo laidus prijunkite prie matuojamo šaltinio ar krūvio.

4.4. Varžos matavimai (Ω) 1. Raudoną matavimo laidą junkite į „V/Ω/mA“ lizdą, o juodą – į „COM“ lizdą. 2. Sukamąjį jungiklį nustatykite į Ω padėtį. 3. Matavimo laidus prijunkite prie matuojamo rezistoriaus. 4. Atliekant varžos matavimus prieš jungiant laidus maitinimas turi būti išjungtas, o grandinė trumpojo jungimo būsenoje.

4.5. Tolydumo tikrinimas 1. Juodą matavimo laidą junkite į „COM“ lizdą, o raudoną – į V/Ω/mA lizdą. (Pastaba: raudono laido polis teigiamas „+“) 2. Sukamąjį jungiklį nustatykite į °)))/Diodo pad ėtį 3. Atliekant tolydumo testą, jei toks yra, (t.y. varža mažesnė nei 50Ω) pasigirs įmontuoto zumerio garsas.

4.6. Diodas 1. Raudoną matavimo laidą įjunkite į „V/Ω/mA“ lizdą, o juodą – į „COM“ lizdą. 2. Funkcijų parinkimo jungiklį nustatykite į *))) padėtį ir prijunkite raudonus matavimo laidus prie diodo anodo, o juodus – prie katodo. Ekrane bus rodoma apytikslė šio diodo įtampa. Matavimo laidus sujungus atvirkščiai, ekrane bus rodomas viršijimo statusas „1“

  • Mechanika Referatas
  • Microsoft Word 1561 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 27 puslapiai (4990 žodžiai)
  • Kolegija
  • Deividas
  • Virinimas, litavimas
    10 - 4 balsai (-ų)
Virinimas, litavimas. (2015 m. Birželio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/virinimas-litavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 15:21
×