Viršįtampių apsaugos priemonės


Įvadas. Viršįtampiai. Kas yra viršįtampiai. Viršįtampių tipai. Apsaugos nuo viršįtampių rėlės. Apsaugos nuo viršįtampių įtaisai. Apsaugos nuo viršįtampių įtaisų rūšys. Viršįtampio ribotuvuose naudojamos technologijos. Viršįtampių ribotuvų naudojimas. Išvados. Literatūra ir šaltiniai.


Kiekvienais metais daugėją įvairių veiksnių, susijūsių su energijos tiekimu dėl kurių galimi grandinės išderinimai, irengimų gadinimai ar netgi žmonių sužalojimai. Energetinų gaminių gigantės tokios kaip Schnaider, ABB ir kitos įmonės nuolat investuoja į naujų irenginų kurimą ir tobulinimą. Todėl visose srityse yra nuolat tobulėjama. Norint suspėti su visom inovacijom, reikia nuolat domėtis naujais gaminiais. Norint tokius gaminius eksplotuoti, instaliuoti ir identifikuoti gedimus reikia išmanyti ne tik kiekvienos įrenginio veikimo principus. Reikia suprasti ir mokėti kaip, kur ir kokius įrenginius reikia įdiegti į grandinę norint, kad apsauginiai prietaisai kurie atliktų savo funkciją teisingai. Šiame darbe mes aptarėme teisingus pasirinkimo ir instaliavimo principus tai pat susipažinome su jų rūšimis ir galimybėmis.

Darbo tikslas: Susipažinti su apsauga būdais ir įrenginiais naudojamasi apsisaugoti nuo viršįtampio žalos.

Mums yra žinomi keturi viršįtampio tipai, trikdantys elektros įrenginių ir prietaisų darbą,:

Atmosferinius viršįtampius gali sukelti žaibo išlydis į antžemines perdavimo linijas, (elektros arba telefono) arba šalia jų. Srovės impulsai pasklinda iki pat imtuvų. Jie palengva gęsta linijose ir vidutinės įtampos apsauginiuose iškrovikliuose (viršįtampių ribotuvuose, rėlese), o taip pat jų kelyje esančiuose transformatoriuose, tačiau bangos dalis gali pasiekti jautrius prietaisus. Netiesioginė žaibo iškrova į žemę prilygsta ilgai elektromagnetinį lauką spinduliuojančiai antenai. Kuo statesnis srovės didėjimo frontas (nuo 50 iki 100 kA/µs), tuo didesnė spinduliuotė. Poveikis juntamas už kelių šimtų metrų, kartais net už kelių kilometrų.

relės, kontaktoriai, televizoriai, spausdintuvai, kompiuteriai, elektrinės krosnelės, filtrai ir t. t.

Viršįtampio reles arba nuotekių reles apsaugo grandinės imtuvus nuo pikinių srovių kurias sukelia sekantys prietaisai ir reiškiniai:

Variklio paleidimas Paleidžiant variklį susidarantys aukšti pikai sukelia nuotėkio srovės įtaiso klaidingą išsijungimą. „Schneider Electric“ specialistai rekomenduoja naudoti „Si“ tipo įtaisus (jei paleidimo pikas yra 5 kartus didesnis už normalią srovę) ir padidinti nuotėkio srovės įtaiso kalibravimo parametrus (jei pikai yra 10 kartų didesni už nominalią srovę).

Dėl įžeminimui arba tinklui perduodamų aukštų dažnių nuotėkio srovės įtaisas gali neišsijungti. Kai kvadratinio vidurkio (efektinė reikšmė) matavimo vertė yra maža, jie taip pat sukelia klaidingą išjungimą ir papildo pastoviuosius 50 Hz nuotėkius. Variklių sukimosi greičio reguliatoriai gali sukelti aukšto dažnio nuotėkio sroves ir jas perduoti į tinklą. Toks reiškinys gali atsirasti ir dėl apšvietimo reguliatorių, ypatingai tais atvejais kai apšvietimo reguliavimo galia yra didesnė nei 3000 W. Kai kuriuose prietaisuose aukštus dažnius gali sukelti kelių tipų prietaisai, net jei kiekvieno iš šių prietaisų galia nėra labai didelė. Dėl bendro visų šių prietaisų poveikio nuotėkio srovės įtaisas nustoja tinkamai veikti. Dėl minėtų apkrovos tipų gali atsirasti impulsinės nuolatinės srovės gedimų.

Nuotekių reles dažniausiai gali būti reguliuojamos ir tokiu būdu atpažinti pakitimus kuriuos sukelia ne avariniai gedimai o energetiniai svyravimai. Tokiu būdų energijos tiekimas nėra išjungiamas ir užtikrinama tinkle apsauga ir nepertraukiamas įrenginių veikimas.

  • Microsoft Word 680 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (2971 žodžiai)
  • Kolegija
  • Mindis
  • Viršįtampių apsaugos priemonės
    10 - 2 balsai (-ų)
Viršįtampių apsaugos priemonės. (2017 m. Lapkričio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/virsitampiu-apsaugos-priemones.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 20 d. 00:00
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo