Virškinamojo trakto anatomija ir fiziologija


Virškinamojo trakto anatomija ir fiziologija. Virškinimo procesas. Plonosios žarnos. Storosios žarnos. Trys specialiosios žarnų savybės. Kepenys. Keletas kepenų funkcijų. Tulžies pūslė*. (egzokrininė ir endokrininė dalis). Kasos egzokrininė funkcija. Kasos endokrininė funkcija. (hormonai išskiriami į kraują).


Virškinamasis traktas Raumeninis alimentarinis kanalas Burna Ryklė Stemplė Skrandis Plonasis žarnynas Storasis žarnynas Išangė Pridėtiniai virškinimo organai Sekretuoja į virškinamąjį traktą sekretą/fermentus, kurie padeda skaldyti maistą Dantys & liežuvis Seilių liaukos Tulžies pūslė Kepenys Kasa.

Maisto nuryjimas Maisto kramtymas burnoje, kąsnio formavimas Stūmimas į priekį (maisto judėjimas traktu) Praryjimas Peristaltika – stūmimas dėl besikeičiančių judesių: susitraukimo & relaksacijos Mechaninis virškinimas Kramtymas Maišymasis skrandyje Maišymasis dėl maisto išsiskirstymo Cheminis virškinimas Dėl fermentų sekrecijos Absorbcija Suvirškintų galutinių maisto produktų transportas į kraują ir limfinę sistemą Defekacija (pašalinimas) Nesuviškintų medžiagų pašalinimas fekalijų pavidalu.

Virškinimas skrandyje. Skrandyje maistas virškinamas 4-8 valandas. Suaugusio žmogaus skrandžio talpa yra maždaug 1,5-3 l. Skrandžio vidus išklotas raukšlėtos gleivinės, po kuria yra pogleivis ir raumenų sluoksnis. Daugybė skrandžio gleivinės liaukų išskiria skrandžio sultis. Žmogaus skrandžio sultys- bespalvis rūgščios reakcijos skystis,kuriame yra daug druskos rūgšties ir šiek tiek gleivių. Per parą skrandis išskiria apie 1,2- 2l. skrandžio sulčių.

Plonosios žarnos skirstomos į: Dvylikapirštė žarna – 5% ilgio Tuščioji – beveik 40% Klubinė – beveik 60%.

Kraujotaka: viršutinė mezenterinė arterija; Venos drenuoja kraują į kepenų portinę veną.

Į dvylikapirštę žarną atsiveria: tulžis iš kepenų ir tulžies pūslės per tulžies lataką* fermentai iš kasos per pagrindinį kasos lataką*.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 1804 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 26 puslapiai (1438 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vitalija
  • Virškinamojo trakto anatomija ir fiziologija
    10 - 9 balsai (-ų)
Virškinamojo trakto anatomija ir fiziologija. (2016 m. Gegužės 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/virskinamojo-trakto-anatomija-ir-fiziologija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 00:50
×