Virškinimas konspektas


Kas yra virškinimas? Kurioje virškinimo trakto dalyje yra Lyberkiuno kriptų? Nupieškite plonosios žarnos epitelio ląstelės sandarą ir surašykite jos dalis. Kur yra Brunerio liaukų ir kokios jų funkcijos? Kokių fermentų pagamina Brunerio liaukos? Kokios HCl funkcijos? Kokias žinote endopeptidazes ir kas jas išskiria? Kokios endopeptidazių funkcijos? Kokios yra chimozino funkcijos? Kodėl lipazė skaido tik emulguotus lipidus? Kokią žinote egzopeptidazę? Ką skaido sacharazė? Ką skaido laktazė? Susiekite plonosios žarnos sandarą su jos funkcijomis. Kokios yra kepenų funkcijos virškinimo procese? Kas jungia klubinę žarną su storąja gaubtinė kylančiąja? Kokia tulžies pūslės sandara? Kokia tulžies funkcija? Kokia kasos sandara? Kokios kasos sulčių funkcijos? Kokia kirmėlinės ataugos (apendikso) sandara? Kokios yra plonosios žarnos dalys? Kokius hormonus išskiria dvylikapirštės žarnos sienelių liaukos? Kokios storosios žarnos bakterijų teigiamos ir neigiamos funkcijos? Kokios – storosios žarnos funkcijos?

Mechaniniu ir fermentiniu būdais apdorojamas maistas virškinamajame trakte suskaidomas į paprastesnes sudedamąsias dalis, kurios įsiurbiamos į kraują.

Dvylikapirštės žarnos kriptų įduboje, jų sultys apsaugo dvylikapirštę žarną nuo skrandžio rūgšties.

Kepenys saugo Fe, Cu, bei A, D, E, K, B12 vitaminų atsargas.

Tulžis – rausvos spalvos su geltonu ir žaliu atspalviu, specifinio kvapo, kartus skystis.

Mėsėdžių tulžyje daugiau raudonai geltono pigmento – bilirubino, o vegetarų – žalsvo pigmento – biliverdino.

Atlikusios savo funkcijas, tulžies rūgštys nuolat pereina į kraują ir, per vartų veną grįžusios į kepenis, vėl naudojamos tulžiai gaminti.

Tulžies pigmentai nudažo išmatas ruda spalva. Dalis pigmentų grįžta į tiesiosios žarnos veninio rezginio kraują, iš kurio juos su šlapimu išskiria inkstai . Ten jis vadinamas urobilinogenu, kuris nudažo šlapimą įvairaus intensyvumo geltona spalva.

Tulžyje yra natrio hidrokarbonato, kuris neutralizuoja iš skrandžio į dvylikapirštę žarną patekusią rūgščią masę.

Tulžies druskos (natrio glikocholiatas ir natrio taurocholiatas) emulguoja riebalus ir taip padidina bendrą lipidų paviršiaus plotą, kad lengviau susijungtų su lipaze.

Kasa – 16 cm ilgio, 3,5 cm pločio, 2,5cm storio 75 gram7 svorio.

Kasos sultys yra šarminės reakcijos (7,8 – 8,8), todėl neutralizuoja skrandžio rūgštį.

  • Biologija Konspektas
  • Microsoft Word 24214 KB
  • 2016 m.
  • 12 puslapių (1087 žodžiai)
  • Modesta1996
  • Virškinimas konspektas
    10 - 4 balsai (-ų)
Virškinimas konspektas. (2014 m. Spalio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/virskinimas-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 23:47
×