Virškinimas plonojoje žarnoje konspektas


Virškinimas plonojoje žarnoje. Plonoji žarna . Dvylikapiršte žarna . Įsiurbimu į organizmą. Lygiųjų raumenų . Riebalų rūgščių. Žarnų gaureliais. Žarnos gaurelio . Medžiagų įsiurbimas . Didelį paviršiaus plotą . Žarnų gaurelių. Riebalų rūgščių . Sąvokos , formulės ir asmenybės Žarnos gaurelis.


Virškinamojo trakto organai sudaro kanalą, kuriuo lėtai slenka virškinamas maistas. Plonoji žarna (1) yra ilgiausias virškina...

Virškinamojo trakto organai sudaro kanalą, kuriuo lėtai slenka virškinamas maistas. Plonoji žarna (1) yra ilgiausias virškinamojo trakto organas (5–6 m). Ji prasideda nuo skrandžio prievarčio kanalo (2) ir atsiveria į storąją žarną (3). Plonosios žarnos pradžia vadinama dvylikapiršte žarna (4). Į ją atsiveria kepenų tulžies ir kasos ištekamieji latakai.

Plonosios žarnos sandara yra susijusi su maisto medžiagų virškinimu ir jų įsiurbimu į organizmą. Joje kasos ir plonosios žarnos liaukinių ląstelių išskirti virškinimo fermentai intensyviai skaido visas maisto medžiagas šarminėje terpėje (pH = 7,1–8,4). Fermentai maisto medžiagas skaido tik jų paviršiuje. Fermentų sąlytį su skaidomomis medžiagomis pagerina žarnų peristaltiniaijudesiai. Plonosios žarnos (ir viso virškinamojo trakto organų) sienelėse yra išilginiai ir žiediniai lygiųjų raumenų sluoksniai. Lygiesiems raumenims periodiškai susitraukinėjant, virškinamo maisto tyrelė ne tik stumiama pirmyn, bet ir maišoma su virškinimo sultimis. Taip padidinamas maisto medžiagų paviršiaus plotas, reikalingas fermentų veiklai.

  • Biologija Konspektas
  • Microsoft Word 500 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (370 žodžiai)
  • Akvilė
  • Virškinimas plonojoje žarnoje konspektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Virškinimas plonojoje žarnoje konspektas. (2016 m. Balandžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/virskinimas-plonojoje-zarnoje-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 06:42
×