Virškinimo organų ligos skaidrės


Virškinimo organų ligos. Vaikų virškinimo organų ypatybės. Pylorostenozė. Klinika. Diagnostika. Gydymas ir slauga. Distrofija. Distrofija skirstoma į. Hipotrofija. Kūdikio svorio augimo normos. Hipotrofija. Klinika. Gydymas. Slauga. Stomatitas. Priežastys. Klinika. Skausmas, neramumas. Diagnostika. Gydymas. Ūminis gastritas. Priežastys. Klinika. Diagnostika. Skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligė. Vidurių užkietėjimas. Gydymas ir slauga. Helmintozės. kirmėlinės ligos. Askaridozė. Klinika. Diagnostika. Gydymas. Enterobiozė. Klinika.


Maža burna, stiprūs liežuvio ir lūpų raumenys Seilių liaukos pirmus 2-3 mėn. funkcionuoja silpnai, 4-5 mėn –gausus seilėtekis Menkai išsivysčius kardialinė skrandžio dalis (atpylinėjimas) Fermentų sekrecija menka Barjerinė žarnyno funkcija nepakankama.

Tai naujagimių ir kūdikių liga, kai dėl skrandžio ir dvylikapirštės žarnos rauko stenozės maistas iš skrandžio nepraeina toliau. Dažniausiai nustatoma 2-4 sav. Berniukams dažniau.

Vėmimas po maitinimo “fontanu” Be tulžies priemaišos Alkanas nuolat Krenta svoris Dehidracija.

Maitinti tirštu maistu , nedideliais kiekiais (Aptamil AH) Po maitinimo 30-45 min.vertikalioje padėty Po to – ant dešinio šono ar pilvo, pakėlus galvugalį Jei tai nepadeda, įtariam pylorostenozę-stacionarizuojamas Operacija (atstačius vandens ir elektrolitų balansą).

Hipotrofija-kūno masės stoka Paratrofija- netinkamas masės ir ūgio santykis Nutukimas t.y. per didelė kūno masė.

Tai lėtinis mitybos sutrikimas, dėl kurio sumažėja kūno masė, sutrinka virškinimas, medžiagų apykaita, termoreguliacija ir imunitetas.

Pirmus tris mėnesius - apie 200g/kg/mėn. Antrus tris mėnesius - apie 150g/kg/mėn. Trečius tris mėnesius – apie100g/kg/mė Ketvirtus tris mėnesius – apie 50-75g.kg/mėn.

Įgimta Įgyta Priežastys: Netinkama mityba Infekcinės ir neinfekcinės ligos Toksiniai organizmo veiksniai Netinkamos gyvenimo sąlygos Žalingi veiksniai.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 67 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 40 puslapių (587 žodžiai)
  • Elija
  • Virškinimo organų ligos skaidrės
    10 - 6 balsai (-ų)
Virškinimo organų ligos skaidrės. (2016 m. Vasario 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/virskinimo-organu-ligos-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 02:44
×