Virškinimo organų ligos


Vidurių pūtimu. Būtina kreiptis į gydytoją. Rekomendacijos , jei norite išvengti vidurių pūtimo. Kad išgytumėte. Dažniausiai netoleruojama. Pirminė pieno cukraus netoleravimo diagnostika pradedama. Asmenims su laktozės netolerancija. Nebūna nuolatiniai. Gydymas priklauso nuo. Vargina daugybę žmonių. Skundžiamasi rėmeniu. Kad pagytumėte. Opų atsiradimo priežastis. Ligoniai skundžiasi rėmeniu. Kraujavimo požymius. Skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opa diagnozuojama. Nedelsiant kreipkitės į gydytoją. Turi įtakos. Gastrito simptomai. Liga diagnozuojama. Sergant ūmiu gastritu , rekomenduojama. Dažniausia priežastis. Sergant ūmiu pankreatitu jaučiamas. Esant pradinei alkoholinės ligos stadijai –. Kai susiformuoja alkoholinė kepenų cirozė. Kepenų cirozei progresuojant. Diagnozuojant ligą. Svarbiausia priežastis. Jokių specifinių požymių nėra. Gydoma dieta.

Vidurių pūtimu skundžiasi apie 10-12 proc. žmonių, ne tik asmenys, sergantys virškinimo organų pažeidimu, bet ir pacientai, kuriems nerandama konkrečios ligos (funkcinis vidurių pūtimas).

Priežastys – valgymas ar gėrimas paskubomis, blogas maisto sukramtymas, bloga dantų būklė, gėrimai su angliarūgšte, gumos kramtymas, saldainių čiulpimas, dažnas oro nurijimas (nervingų asmenų). Vidurių pūtimą skatina brokoliai, pupelės, kopūstai, pienas, krakmolas. Saldikliai gliucitolis ir fruktozė gali padidinti dujų kiekį žarnose.

Dujos virškinamajame trakte atsiranda nuryjant orą ir žarnų bakterijoms virškinant maistą, ypač ne visai suvirškintą jo dalį. Nesuvirškintas maistas pereina į tolesnį segmentą, kuriame bakterijos pačios pradeda jį virškinti ir gaminti dujas. Jei žarnose nėra pakankamai fermento laktazės, bakterijos pasinaudoja ne visai suskaidyta laktoze ir gamina daug dujų. Oras iš žarnų gali grįžti atgal į skrandį. Normaliai žmogus pašalina dujas apie 10-15 kartų per dieną. Paprastai jos būna bekvapės, tačiau pakitus žarnų mikrofloros sudėčiai, gali dvokti. Dažniausiai išmatos būna sieros kvapo, nes tuo atveju vyrauja bakterijos, gaminančios kompleksus su siera. Dujos laikosi skrandyje ir storojoje žarnoje, normaliai jų būna apie 150-200 ml. Virškinant riebalus ir baltymus, dujų pasigamina nedaug. Žarnų dujas sudaro pagrindiniai komponentai: azotas, vandenilis, anglies dvideginis, metanas, deguonis. Dujų sudėtis priklauso nuo valgomo maisto ir žarnų mikrofloros sudėties. Asmenys, kenčiantys nuo vidurių pūtimo, rytais jaučiasi geriau, po pietų pūtimas suintensyvėja, ypač dirbantiems sėdimą darbą. Diskomfortas sumažėja atsigulus. Atskiri individai nevienodai reaguoja į pilvo pūtimą.

Diagnozuojant asmuo pats papasakoja apie savo negalavimą. Gydytojas aiškinasi vidurių pūtimo priežastis (valgomi maisto produktai, mitybos įpročiai, vartojami vaistai, gėrimai, darbo pobūdis, kiti negalavimai). Vidurių pūtimo priežasčiai nustatyti gali būti atliekama kolonoskopija (žarnos spindžio apžiūrėjimas iš vidaus per išangę įstumiant lankstų aparatą), tyrimas rentgenu, išmatų mikrofloros sudėties tyrimas ir kt.

Rekomenduojama vengti minėtų maisto produktų, stiprinti pilvo raumenis, dirbant daryti pertraukėles, pasimankštinti. Jei nėra galimybės atlikti fizinių pratimų, patartina nešioti pilvo korsetą. Jei žarnos pagamina nepakankamą kiekį laktazės (fermento, skaidančio pieno cukrų), patartina vartoti pieną su laktazės priedu. Maistas, kuriame gausu augalinių skaidulų, ar maisto papildai su augalinėmis skaidulomis irgi gali būti vidurių pūtimo priežastis.

Būtina kreiptis į gydytoją, jei kartu su vidurių pūtimu vargina pilvo skausmas, šleikštulys, vėmimas, viduriavimas ar vidurių užkietėjimas, kraujavimas iš virškinamojo trakto.

Rekomendacijos, jei norite išvengti vidurių pūtimo

Sureguliuokite maitinimosi, fizinio aktyvumo ir poilsio režimą.

valgykite lėtai ir susikaupę ramioje aplinkoje;

skysčių negerkite vienu mauku ar mažais gurkšneliais;

negerkite iš butelių siauru kakleliu ir per šiaudelį;

venkite gėrimų su soda ir alaus;

nekramtykite gumos ir nečiulpkite saldainių.

Nuolatos prižiūrėkite dantis, laiku gydykite sugedusius.

Venkite pūtimą sukeliančių produktų: pupelių, kopūstų, kalafiorų, brokolių, agurkų, ridikų, svogūnų ir didelio kiekio žalių daržovių.

Venkite kepinių, kuriuose yra oro.

Venkite vaistų, galinčių sukelti vidurių pūtimą ( karščiavimui mažinti, kosuliui slopinti ir kt.).

Tai retas tuštinimasis, po kurio ne visada palengvėja. Normalus tuštinimosi dažnis gali svyruoti nuo 2 kartų per parą iki 1 karto per dvi paras, gali būti ir kitoks dažnis. Būtina skirti dvi vidurių užkietėjimo formas. Pirmoji pasireiškia žarnų judesių išnykimu (turinys susilaiko žarnose). Esant antrajai formai, žarnų judesiai pakankami, tačiau turinys užsilaiko tiesiojoje žarnoje arba prie išangės. Gali pasireikšti abi formos vienu metu.

  • Medicina Referatas
  • Microsoft Word 25 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (3144 žodžiai)
  • Zuzana
  • Virškinimo organų ligos
    10 - 8 balsai (-ų)
Virškinimo organų ligos. (2015 m. Gruodžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/virskinimo-organu-ligos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 23:51
×