Virškinimo organų sistema: funkcijos ir svarba kosmetologijoje


Virškinimo organų sistema. Įvadas. Virškinimo organų sistemos svarba. Virškinimo sistemos organai. Virškinimo sistemos organai ir jų funkcijos. Virškinimo procesai. Pagrindinės virškinimo sistemos funkcijos. Dažniausiai pasitaikančios gastroenterologinės ligos. Virškinimo svarba kosmetologijoje. Svarbūs odai vitaminai. Maisto produktai, sukeliantys alergijas. JAV 8 maisto. Maisto sukeltų alergijų simptomai. Maisto netoleravimo požymiai. Literatūra.


Tikslas – pristatyti virškinimo organų reikšmę, detaliai aptarti funkcijas ir išsiaiškinti, kokia yra virškinimo svarba kosmetologijoje.

Virškinimas – tai maisto ir energetinių medžiagų skaidymas iki dalelių, kurias organizmas gali įsiurbti žarnyne bei panaudoti kaip energijos šaltinį įvairioms reikmėms (visiems organizme vykstantiems gyvybiniams procesams, augimui ir atsinaujinimui).

Virškinimo organų sistemą sudaro: 8 – 10 metrų ilgio virškinimo kanalas; virškinimo liaukos (stambiosios seilių liaukos, kepenys ir kasa). Virškinimo kanalui priklauso: burna ir jos organai (liežuvis, dantys); ryklė; stemplė; skrandis; plonoji ir storoji žarnos.

Burnos ertmė. Burnoje vyksta intensyvus mechaninis ir dalinai cheminis maisto perdirbimas. Čia jis smulkinamas, sutrinamas dantimis. Liežuvis, gomurys, skruostų vidinės pusės taip pat padeda trinti maistą.

Ryklė. Yra jungiamoji grandinė tarp burnos ir nosies. Iš išorės jis atrodo kaip vamzdelis, kuris prasideda nuo gerklų ir baigiasi stemple. Tai lemia jo vaidmenį kaip svarbų ryšį ne tik virškinimo, bet ir kvėpavimo procese.

Stemplė. 25 – 30 cm ilgio vamzdis, jungiantis ryklę su skrandžiu. Maistas per stemplę patenka į skrandį.

Skrandis. Skrandžio sienos raumeninio sluoksnio raumenys peristaltiškai susitraukinėdami maišo maisto tyrę. Per parą žmogaus skrandžio gleivinės ląstelės išskiria 2 – 3 l sulčių. Skrandžio sultyse esanti druskos rūgštis aktyvuoja fermentą pepsiną, stimuliuoja skrandžio motoriką ir veikia bakteriocidiškai – slopina bakterijų kenksmingą veikimą.

  • MS PowerPoint 9756 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 42 puslapiai (1231 žodžiai)
  • Kolegija
  • Monika
  • Virškinimo organų sistema: funkcijos ir svarba kosmetologijoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Virškinimo organų sistema: funkcijos ir svarba kosmetologijoje. (2020 m. Kovo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/virskinimo-organu-sistema-funkcijos-ir-svarba-kosmetologijoje.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 01 d. 01:42
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo