Virškinimo organų sistema konspektas


Virškinimo organų sistema, systema digestorium. Virškinimo sistema. Burna, os, oris. Burnos prieangis,. vestibulum oris. Lūpos. Skruostai. Burnos ertmė, cavitas oris. Burnos ertmė per žiotis susisiekia su burnine ryklės dalimi. 1- liežuvis, 2-dantys, 3-liežuvėlis,. 4-žiotys 5-burnaryklė. Liežuvis, lingua. Liežuvį sudaro šaknis, kūnas ir viršūnė. Liežuvį sudaro. Išoriniai liežuvio raumenys. Liežuvyje gausu spenelių. Skonio receptoriai 1-kartumas, 2-rūgštumas, 3- sūrumas, 4- saldumas. Dantys, dentes. Seilių liaukos,. glandulae salivariae. Didžiosios seilių liaukos. SEILIŲ LIAUKOS. 1- Paausinė, 2-pažandinė, 3-poliežuvinė. Seilės ir jų svarba. Seilėms būdinga. Seilių liaukų sekrecinis aktyvumas. RYKLĖ, pharynx. Ryklė skirstoma į tris dalis. Ryklė nosiaryklė, burninė ir gerklinė dalys. Rijimas. Stemplė, esophagus. SKRANDIS, gaster (ventriculus). Skrandžio funkcijos rezervinė, sekrecinė, rezorbcinė ir endokrininė. 1-Stemplės perėjimas į skrandį (įskrandis). Skrandžio siena sudaryta iš gleivinės,pogleivinio audinio, raumeninio ir serozinio dangalų. Plonoji žarna, intestinum tenue. Tuščioji ir klubinė žarnos vadinamos pasaitine žarna. Tuščioji ir klubinė žarnos vadinamos pasaitine žarna. Sandara. Storoji žarna,. intestinum crassum. Storoji žarna akloji(cecum), gaubtinė(colon), tiesioji(rectum). Kepenys, hepar. 1-Dešinė kepenų skiltis. Kepenys, hepar. Tulžies pūslė, vesica fellea. KASA, pancreas.

Ją sudaro apie 10 m ilgio virškinamasis kanalas. Virškinimo organų veiklos esmę sudaro maisto paėmimas, kramtymas, virškinamosios tyrės slinkimas kanalu, virškinimo sulčių gamyba, virškinimas, suvirškintų medžiagų įsiurbimas, ir nesuvirškintų pašalinimas". Virškinimo metu fermentai (biologiniai katalizatoriai) skaido maisto medžiagas iki monomerų.

Tai pradinė virškinimo sistemos organų dalis; yra virškinamojo kanalo pradinė dalis. Yra skiriama: burnos prieangis, burnos ertmė, Jos organai: dantys, liežuvis, seilių liaukos.

Lūpas sudaro burnos aplinkos raumenys, kuriuos iš išorės dengia oda, o iš vidaus - gleivinė. Skiriamos viršutinė ir apatinė lūpos. Lūpos supa burnos plyšį. Šonuose jos susisiekia jungtimis. Lūpų oda tiesiogiai pereina į gleivinę. Pereinamoji raudonos spalvos juostelė yra vadinama lūpų raudoniu. Tai šiek tiek pakitusi oda, be plaukų ir prakaito liaukų. Lūpų gleivinė betarpiškai pereina ant dantenų. Apatinės ir viršutinės lūpų gleivinė sudaro pasaitėlius, kurie ir jungia lūpas su dantenomis.

Skruostai yra sudaryti iš žandinio raumens, kurį iš išorės dengia oda, o iš vidaus gleivinė. Skruostų gleivinė yra lūpų gleivinės tęsinys. Skruostuose yra riebalinis kūnas, corpus adiposum; vaikų jis ypač ryškus.

Sudaro stogas ir dugnas. Kaulinė burnos ertmė yra netaisyklingos formos. Apačioje ir užpakalyje kaulinių sienų nėra - tarpus užpildo atitinkamai viršutiniai poliežuviniai ir žiočių raumenys . Priekinę ir šonines sienas sudaro dantys, apatinio žandikaulio kūno dantinė dalis ir šaka bei viršutinio žandikaulio alveolinė atauga.

  • MS PowerPoint 2314 KB
  • 2016 m.
  • 61 puslapis (2741 žodžiai)
  • Ieva
  • Virškinimo organų sistema konspektas
    10 - 5 balsai (-ų)
Virškinimo organų sistema konspektas. (2015 m. Vasario 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/virskinimo-organu-sistema-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 10:07
×