Virškinimo sistema projektas


Virškinimo sistema. Virškinimas – procesas, kurio metu maistas yra paverčiamas monomerinėmis medžiagomis. Virškinimas žmogaus organizme. Žmogus turi gerai išsivysčiusią virškinimo organų sistemą. Virškinimo liaukos yra šios seilių liaukos. Burnoje pH šarminė. Joje skaidomas krakmolas. Skrandyje fermentas pepsinas skaido baltymus. Dvylikapirštėje žarnoje emulguojami riebalai. Virškinimo fermentai. Kasos amilazė Seilių amilazė Maltazė Pepsinas Tripsinas Peptidazės Lipazė. Virškinimo sistemą sudaro 8-10 metrų ilgio kanalas. Burnos ertmė ir dantys. Burnos ertmę iš. Ryklė ir stemplė. Ryklė yra už burnos ertmės. Tai piltuvo pavidalo 15 cm ilgio. Ryjant, maistas iš burnos patenka į ryklę. Stemplė – tai. Skrandis. Skrandis – plačiausia virškinimo trakto dalis. Skrandžio sienelė sudaryta iš kelių sluoksnių raumenų. Viena dalis į skrandį patenkančio maisto būna kieta. Plonoji žarna. Šis žarnyno segmentas prasideda nuo skrandžio prievarčio ir baigiasi perėjimu į storąją žarną. Klubinės žarnos pabaigoje, ten. Storoji žarna. Storoji žarna yra. Storoji žarna nėra absoliučiai gyvybiškai svarbus organas. Apatiniuose plonosios žarnos segmentuose ir storojoje žarnoje gyvena naudingos žarnyno bakterijos (žarnyno floraTiesioji žarna yra 15-20 cm ilgio ir baigiasi išange. Apatinė tiesiosios žarnos dalis pro dubens dugno raumenis patenka į išorę. Naudota literatūra.


Kasos amilazė Seilių amilazė Maltazė Pepsinas Tripsinas Peptidazės Lipazė.

Ryjant, maistas iš burnos patenka į ryklę. Šio veiksmo metu minkštasis gomurys pasikeldamas uždaro nosiaryklę, vadinasi maistas negali patekti į nosį; o įeigą į gerklas uždaro liežuvio šaknis ir antgerklis – mat priešingu atveju, maistas patektų į kvėpavimo takus. Ryklę dengia rijimui būtini raumenys. Ryklės skliauto srityje yra ryklės tonzilė. (padidėjusi ryklės tonzilė vadinama adenoidais).

Skrandžio sienelė sudaryta iš kelių sluoksnių raumenų, kurių įtemptumo laipsnis, be kita ko, priklauso ir nuo skrandžio prisipildymo. Šie raumenys susitraukdami maišo skrandžio turinį ir jį mažomis porcijomis išstumia pro prievartį į dvylikapirštę žarną. Tuščiame skrandyje jį iš vidaus dengianti gleivinė būna raukšlėta, skrandžiui prisipildžius šios raukšlės konfiguruojasi priklausomai nuo skrandžio išsiplėtimo laipsnio.

Tiesioji žarna yra 15-20 cm ilgio ir baigiasi išange. Viršutinė tiesiosios žarnos dalis gali labai išsiplėsti ir prieš išsituštinant surinkti išmatas.

Apatinė tiesiosios žarnos dalis pro dubens dugno raumenis patenka į išorę. Ji beveik visuomet būna uždara, sfinkterio raumenys atsidaro tik tuštinantis. Šį sfinkterį (sutraukiantyjį raumenį) sudaro vidinė dalis, kurios veikimas nepriklauso nuo žmogaus valios ir išorinė dalis, kurią žmogus gali sąmoningai suspausti arba atidaryti. Taip galima sąmoningai reguliuoti tuštinimąsi.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 1430 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (990 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aldona
  • Virškinimo sistema projektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Virškinimo sistema projektas . (2017 m. Rugsėjo 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/virskinimo-sistema-projektas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 04:22
×