Virškinimo sistemą veikiantys vaistai


Virškinimo sistemą veikiantys vaistai. Šiandien kalbėsime. Virškinimą gerinantys preparatai. Virškinimo fermentai. (mezym, panzynorm, pangrol, kreon). Vaistai padidėjusiam skrandžio rūgštingumui mažinti. Skrandžio rūgšties sekrecijos mechanizmas. Antacidiniai preparatai. Skrandžio rūgšties sekreciją mažinantys vaistai. H2 receptorių antagonistai. ranitidinum (raniberl, ranigast). Protonų siurblio inhibitoriai. Gleivinę saugantys vaistai. sukralfatum (venter). Vaistai viduriavimui gydyti. Viduriavimą stabdantys preparatai. loperamidum (imodium, lopedium ir kt. ). Adsorbuojantys preparatai. carbo activatus. Kiti preparatai viduriavimui gydyti. Diosmectitum (Smecta). Sacharomyces boulardii (Enterol). Žarnyno bakterijų preparatai (Linex). Rehidrataciniai preparatai. Vaistai vidurių užkietėjimui gydyti. Žarnų turinio apimtį didinantys vaistai. kiaušininio gysločio sėklų luobelės (mucofalk). Žarnų peristaltiką stimuliuojantys vaistai. Bisacodylum. Cassia senna (senų lapų) preparatai. Natrii picosulfas (Guttalax). Ol. Ricini (Ricinos aliejus). Rabarbarų šaknų milteliai (Radirex). Osmosiniai laksantai. Lactulosum (Duphalac). Macrogolum (Forlax, Microlax). Vaistai meteorizmui gydyti. Simethiconum (Espumisan, Sab simplex ir kt. ). Kiti vidurių pūtimą mažinantys preparatai. Vaistai virškinimo trakto spazmams šalinti. Drotaverinum (No-spa). Alverini citras (Meteospasmyl). Vaistai kepenų ir tulžies ligoms gydyti. Sylimarinum (Carsil, Livosil). Sylimarinum (Carsil, Livosil). veikimo mechanizmas. Sylimarinum (Carsil, Livosil) poveikiai. Fosfolipidai (Essentiale forte N). Dėkoju už dėmesį! .

Virškinimą gerinantys preparatai Vaistai padidėjusiam skrandžio sulčių rūgštingumui gydyti Vaistai viduriavimui gydyti Vaistai vidurių užkietėjimui gydyti (laksantai) Vaistai meteorizmui gydyti Vaistai virškinimo trakto spazmams šalinti Vaistai kepenų ir tulžies ligoms gydyti.

VIRŠKINIMO FERMENTAI (amilazė, lipazė, proteazė) (Mezym, Panzynorm, Pangrol, Kreon) Įvairūs augaliniai preparatai (ramunėlės, medetkos, kmynai, krapai, kiaulpienės ir kt.).

Antacidai yra silpnos bazės, kurioa reaguoja su skrandžio rūgštimi, sudarydamos vandenį ir druskas, taip sumažindamos skrandžio sulčių rūgštingumą. Į antacidų sudėtį dažniausiai įeina kalcio karbonatas, magnio karbonatas, magnio hidroksidas ir aliumio hidroksidas. NEPAGEIDAUJAMOS REAKCIJOS: aliuminio hidroksido naudojimas gali sukelti vidurių užkietėjimą, o magnio hidroksido – viduriavimą.

INDIKACIJOS: skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligės gydymas, pepsinių opų profilaktika, gastroezofaginio refliukso gydymas, su NVNU susijusių pepsinių opų profilaktika ir kitos su padidėjusiu rūgštingumu susijusios būklės. KONTRAINDIKACIJOS: padidėjęs jautrumas veikliajai ar bet kuriai pagalbinei medžiagai. NEPAGEIDAUJAMOS REAKCIJOS: pykinimas, viduriavimas, galvos skausmas, svaigulys ir kt. Paprastai šie vaistai toleruojami gerai ir nepageidaujamas reakcijas sukelia retai.

PROTONŲ SIURBLIO INHIBITORIAIOmeprasolum (Gasec, Omep, Ultop ir kt.) Pantoprasolum (Contraloc, Nolpaza, Ipralox ir kt.).

INDIKACIJOS: skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligė, refliuksinio ezofagito gydymas, su NVNU vartojimu susijusių skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opų profilaktika ir gydymas ir kt. KONTRAINDIKACIJOS: padidėjęs jautrumas veikliajai ar bet kuriai pagalbinei medžiagai. Negalima vartoti kartu su atazanaviru. NEPAGEIDAUJAMOS REAKCIJOS: mieguistumas, nemiga, galvos skausmas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas, pilvo pūtimas, pilvo skausmas, pykinimas, vėmimas ir kt. SVARBU: omeprazolis sąveikauja su įvairiais vaistais, tad naudojant jį su kitais vaistai, svarbu pasitikrinti, ar nėra sąveikos. Pvz., negalima jo naudoti su varfarinu, clopidogreliu, nes stiprina jų krešėjimą silpninantį poveikį.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 1011 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 47 puslapiai (2740 žodžiai)
  • Teletabisz
  • Virškinimo sistemą veikiantys vaistai
    10 - 8 balsai (-ų)
Virškinimo sistemą veikiantys vaistai. (2015 m. Lapkričio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/virskinimo-sistema-veikiantys-vaistai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 02:34
×