Viršsvoris ir sveikata


Slaugos katedra. viršsvoris ir sveikata. Įvadas. Darbo tikslas Pateikti žinias, kaip viršsvoris koreguoja žmonių sveikatą. Kada prasideda viršsvoris? Kūno svoris vertinamas pagal kūno masės indeksą (KMI). Jis apskaičiuojamas pagal formulę. Kūno masės indekso vertinimas. Nutukimo tipai. Viršsvorio atsiradimo priežastis. Nutukimo gydymo būdai. Sveikos mitybos taisyklės. Sveikos mitybos piramidė. Ligos dažniausiai pasitaikančios su nutukimu. Nutukimo padariniai. Išvados.


Darbo tikslas: Pateikti žinias, kaip viršsvoris koreguoja žmonių sveikatą.Darbo uždaviniai: Išsiaiškinti viršsvorio atsiradimo priežastis.Numatyti ligas ir pokyčius atsiradus nutukimui.Pateikti patarimus viršsvorio sumažinimui ar jo neatsiradimui.

Valgoma dažnai ir daug; Nėra sotumo jausmo; Ryškūs svorio svyravimai.; Dauguma nutukėlių valgo naktimis, nesiliauja landžioję į šaldytuvą, dažnai jaučia baimę ir depresiją, dėl to atsiranda seksualinių negalavimų.

Pagrindinė nutukimo priežastis - nesunaudotos energijos, t.y. jos pertekliaus, kaupimasis riebalų pavidalu. Riebalai palyginti su kitomis maisto medžiagomis greičiausiai kaupiasi organizme. Tačiau galima išskirti ir kitas priežastis. Riebalinių ląstelių skaičius paprastai priklauso nuo genetinių faktorių. Tačiau galima teigti, kad daug dažniau būna nutukimas, priklausantis nuo aplinkos. Tai dėl to, kad žmonės sunaudoja daugiau kalorijų negu išeikvoja.

Nutukimui gydomas taikant metodų kompleksą: Dietinę mitybą; Fizinio aktyvumo didinimą; Medikamentai; Keičiant gyvenimo būdą; Ribojant žalingus įpročius; Chirurginis gydymas.

Širdies ir kraujagyslių ligos Medžiagų apykaitos ir hormonų veiklos Kraujo krešėjimo sutrikimai Kvėpavimo sistemos Kepenų ir tulžies pūslės Judėjimo – sąnarių pokyčiai Odos Piktybiniai navikai Seksualinės funkcijos Psichologinės.

  • Slauga Skaidrės
  • MS PowerPoint 3966 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (469 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aldona
  • Viršsvoris ir sveikata
    10 - 2 balsai (-ų)
Viršsvoris ir sveikata. (2017 m. Vasario 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/virssvoris-ir-sveikata.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 04:32
×