Viršvalandžiai referatas


Viršvalandinių darbų reglamentavimas. Įvadas. Darbo lako sąvoka ir rūšys. Darbo laiko sąvoka. Darbo laiko rūšys. Darbo laiko režimas. Viršvalandinių darbų reglamentavimas. Viršvalandinio darbo sąvoka. Viršvalandinių darbų skyrimo ir forminimo taisyklės. Darbo kodekso straipsniai, reglamentuojantys viršvalandinį darbą. Viršvalandinių darbų reglamentavimo pataisos darbo kodekse. Išvados. Literatūros šaltinių sąrašas.

Sumažinta darbo trukmė- dažno darbuotojo svajonė įvairiuose istorijos tarpsniuose, kuri pradėjo pildytis tik xix a. Pabaigoje, ypač po tdo 1935 metais priimtos konvencijos nr. 47 „dėl darbo laiko sutrumpinimo iki 40 valandų per savaitę", kuri yra ratifikuota ir lietuvoje. Teisiškai reguliuojant darbo ir poilsio laiką vis didesnę reikšmę įgyja lokalinės teisės normos (kolektyvinė sutartis, vidaus darbo tvarkos taisyklės ir kt. ) ir individualios darbo sutartys. Tačiau iki šių dienų egzistuoja įvairios darbo laiko rūšys, kurios netenkina darbuotojų. Viena iš tokių rūšių- viršvalandiniai darbai, anksčiau paprastai draudžiami, leista juos dirbti tik išimtiniais atvejais, kai tokie darbai būtini. 2010 metais rugpjūčio mėnesį priimtos Darbo laikas- tai laikas, kurio metu darbuotojas prvalo dirbti jam pavestą darbą, ir kiti jam prilyginti laikotarpiai. Darbo laiko teisinė reglamentacija, dirbant pagal darbo sutartį, yra būtina, norint įtvirtinti reikiamą darbo matą, apriboti jo trukmę ir taip užtikrinti darbuotojui laiką pailsėt ir sugaištoms jėgoms atstatyti. Pagal bendrus darbo teisės reikalavimus, darbo laiko nuostoliai negali būti švenčių dienų išvakarėse darbo dienos trukmė sutrumpinama viena valanda, išskyrus sutrumpintą darbo laiką dirbančius darbuotojus. Esant šešių dienų darbo savaitei, prieš poilsio dieną darbas neturi trukti ilgiau kaip penkias valandas. Darbuotojams, kuriems taikomas sutrumpintas darbo laikas, gali būti nustatomos papildomos darbo apmokėjimo garantijos. Tokių darbuotojų darbo apmokėjimo sąlygas nustato vyriausybė. Neapmokamos atostogos, už kurias šalių susitarimu darbuotojas gali atidirbti vėliau. Ne visa darbo diena (pamaina) negali būti trumpesnė už pusę darbo dienos (pamainos), o ne visa darbo savaitė negali būti trumpesnė už 3 darbo dienas per savaitę, tačiau kolektyvinėse sutartyse, darbo sutartyje gali būti numatyti ir kitokie, darbuotojams palankesni, ne viso darbo režimui.

Minimalus ne viso darbo laiko trukmės apribojimai netaikomi kai kurių kategorijų darbuotojams, kaip pedagogams, visuomenės sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistams, socialiniams darbuotojams, visuomeninių organizacijų ir profesinių sąjungų darbuotojams, finansinės- buhalterinės apskaitos darbuotojams ir kitiems asmenims.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 25 KB
  • 2012 m.
  • 15 puslapių (3421 žodžiai)
  • Neringa
  • Viršvalandžiai referatas
    9 - 3 balsai (-ų)
Viršvalandžiai referatas. (2012 m. Balandžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/virsvalandziai-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 19:04
×