Virtinių formavimo mašinos analizė


Įvadas. Formavimo mašinos apibūdinimas. Virtinių formavimo mašinos veikimas. Pavarų perdavimo skaičiai. Mašinos grandžių kinematiniai parametrai. Virtinių formavimo mašinos darbo grandis. Literatūros sąrašas.


Technologinių įrenginių savarankiško darbo metu nagrinėjama virtinių formavimo mašina. Susipažindama su plastinių medžiagų formavimo mašinos judesio, perdavimo mechanizmais. Sudaroma kinematinė schema, nustatomi perdavimo grandžių perdavimų skaičiai, bei apskaičiuojamas mašinos galingumas.

Virtinių formavimo įrenginys – tai mašina skirta tiesiogiai veikti apdirbamą objektą. Mašinos atliekami procesai yra dviejų skirtingų medžiagų sumaišymas ir gautos masės formavimas, bei atskyrimas.

Šis technologinis įrenginys yra naudojamas virtinių pusgaminiams gaminti, presuojant atskirose kamerose esančią tešlą ir virtinių įdarą, taip sudarant vienalytę virtinių masę, kuri toliau formuojama ir atskiriama.

Virtiniai yra populiarus produktas Lietuvoje ir daugelyje kitų valstybių. Keletas Lietuvoje virtinius gaminančių įmonių: „VICI“, „MILTINUKAS“, „JUDEX“, „TAVIJUTA“, „KOGUS“, „ŠAMAS“. Daugelis įmonių virtinių gamyboje naudoja automatinius, didelio našumo, konvejerinius virtinių formavimo įrenginius.

Analizuojama virtinių formavimo mašina yra automatinė, prie jos dirbantis personalas turi užtikrinti pastovų produktų tiekimą ir prižiūrėti gaminių liniją. Techninis mašinos aptarnavimas nesudėtingas, susidėvėjus sraigtams jie lengvai išmontuojami ir gali būti pakeisti. Mašinos perdavimo grandys ir krumplinės joms nereikalinga nuolatinė priežiūra. Planinės techninės apžiūros metu turi būti tikrinami guoliai, krumpliaračių paviršiai, bei sraigtai.

Formavimo dalinimo mašinos paskirtis yra formuoti plastines medžiagas, pavyzdžiu tešlą, mėsą, suteikti formą ir dalinti gaminį vienetais, kad būtų galima su produktu atlikti sekančias operacijas.

Sraigtui besisukant produktai iš tiektuvių įteka tarp sraigto vijų ir transportuojami ašine kryptimi į formavimo kamerą. Formavimo kamera yra uždara todėl produktas yra priverstinai presuojamas. Tame pačiame erdvės tūryje atsiranda vis didesnis kiekis medžiagos, dėl to išauga slėgis veikiantis medžiagą. Išaugus slėgiui iki kritinės reikšmės produktas išeina per tam tikrą formavimo angą.

Formavimo galvutės konstrukcija yra tokia, kad iš vienos slėgimo kameros mėsa keliauja formuojamu antgaliu per slėgimo kamerą, kur slegiama tešla, nekontaktuodamas su ja ir patenka ant diržinio transporterio. Tuo pačiu metu tešla iš slėgimo kameros keliauja per formavimo angą, kuri apgaubia mėsos formavimo antgalį. Tokiu būdu gauname produktą, kurio viduje yra mėsa (faršas), o ją apgaubia tešla.

  • Microsoft Word 358 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1731 žodžiai)
  • Universitetas
  • Edvardas
  • Virtinių formavimo mašinos analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Virtinių formavimo mašinos analizė. (2017 m. Gegužės 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/virtiniu-formavimo-masinos-analize.html Peržiūrėta 2019 m. Rugsėjo 20 d. 10:44
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema