Virtualių komandų tipai


Virtuali organizacija. Virtualių komandų tipai. Virtualių organizacijų tipologija. Literatūros sąrašas.

Lietuvių kalboje žodis „virtualinis“ reiškia galimas arba tas, kuris gali arba turi pasireikšti tam tikromis sąlygomis. „Virtualus“ kartais suprantama, kaip kažkas nerealaus, netikro, tačiau virtualūs ištekliai yra labai realistiški. Kažkas, kas yra virtualus, yra gaunamas, pasiekiamas, pritaikomas ir naudojamas išteklių pavidalu. Kaip pabrėžė Byrne (1993) ir Barnatt (1995) ) (cit. Stankevičienė, Dudėnienė, (2005)), virtuali organizacija yra laikinas kompanijų tinklas, kur potencialūs partneriai yra tarsi iš anksto rezervuojami ir jie greitai susiburia tam, kad pasinaudotų greitai besikeičiančiomis galimybėmis. Teorinė virtualios organizacijos koncepcija sulaužo griežtas organizacijos prielaidas ir tai, kad organizacija yra kažkas pastovaus ir patvaraus laikui bėgant. Daugelis autorių vis kitaip apibrėžia virtualią organizaciją:

rezultato, tiek laiko atžvilgiu. Virtualus projektas perteikia paties virtualaus darbo idėją. Tai yra vienas bendras suburtas kolektyvas. Panaudojus į virtualų projektą jo narių atsineštus skirtingus žmogiškuosius ir materialinius išteklius, pasiekiamas sinerginis efektas bei nauda kiekvienam šios virtualios organizacinės formos nariui (Okkonen, 2002). Virtualus projektas, jei jis įvyko sėkmingai ir atnešė teigiamų rezultatų, taip pat gali pagrindu nuolatinei virtualiai organizacijai atsirasti.

  • Microsoft Word 104 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (876 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tomas
  • Virtualių komandų tipai
    10 - 3 balsai (-ų)
Virtualių komandų tipai. (2015 m. Lapkričio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/virtualiu-komandu-tipai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 07:58
×