Virtualių valiutų poveikis finansų ekosistemai


Virtualių valiutų poveikis finansų ekosistemai.


Virtualios valiutos šių dienų pasaulyje yra vertinamos dviprasmiškai kalbant apie jų poveikį finansų ekosistemai. Virtualios valiutos yra pranašesnės dėl transakcijų įkainių, jų apdrojimo laiko. Tačiau virtualios valiutos turi ir tam tikrų pavojų kaip: nestabilus valiutos kursas, saugumo neužtikrinimas, teisinė aplinka.

Virtualios valiutos suteikia kelias naudingas savybes finansų ekosistemai.Vienas pagrindinių virtualių valiutų privalumų- transakcijų įkainiai. Pervedimo operacijų įkainiai yra mažesni, kadangi nėra trečiųjų šalių kaip bankų ar vyriausybės įsiterpimo. Naudojant virtualią valiutą vidutiniškai tenka mokėti už transakciją iki vieno procento priklausomai nuo sandorio sumos, kuomet internetinės mokėjimo sistemos taiko nuo 2 iki 4 procentų įkainį. O norint atlikti grynųjų pinigų perlaidą neįtraukiant banko sąskaitos, mokestis svyruoja net nuo aštuonių iki devynių procentų. Taip pat, naudojantis virtualiomis valiutomis nėra taikomi valiutų konvertavimo mokesčiai, tai yra atkualu įmonėms, kurios atlieka tarptautinius pervedimus. Atliekant pervedimus virtualia valiuta yra sutaupoma ir laiko atžvilgiu. Transakcijos procesas užtrunka nuo dešimties iki šešiasdešimties minučių. Be to, virtualiomis valiutomis galima atsiskaityti 24 valandas per savaitę, tai yra vienas iš svarbiausių pranašumų prieš tradicines mokėjimo sistemas.

  • Bankininkystė Esė
  • Microsoft Word 15 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (767 žodžiai)
  • Greta
  • Virtualių valiutų poveikis finansų ekosistemai
    10 - 4 balsai (-ų)
Virtualių valiutų poveikis finansų ekosistemai. (2016 m. Gegužės 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/virtualiu-valiutu-poveikis-finansu-ekosistemai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 02:33
×