Virusai, bakterijos, grybai


Bazofilai. Eozinofilai. Neutrofilai. Šių leukocitų pagrindinė funkcija yra kovoti su infekcija.


Pumpuravimas – labiausiai paplitęs nelytinio dauginimosi būdas. Jam vykstant, motininė ląstelė dalijasi ir duoda pradžią vienai ar kelioms dukterinėms ląstelėms. Jos mažesnės už motininę. Kai subręsta, savo ruožtu išaugina dukterines ląsteles, tačiau ryšio su motinine ląstele nenutraukia. Taip susidaro ląstelių grandinėlė. 2.Kai kurios mielės dauginasi dalijimusi. Ląstelė pasidalija į dvi vienodas dukterines ląsteles. Iš pradžių dalijasi į dvi dalis ląstelės branduolio medžiaga. Po to per ląstelės vidurį išauga ląstelės sienelė. Taip susidaro dvi ląstelės, kurios išsiskiria ir pradeda savarankišką gyvenimą.3. Lytinis dauginimasis įvyksta, kai susilieja dvi mielių ląstelės. Abi ląstelės, kurios lytiškai yra diferencijuotos, išaugina trumpas ataugėles. Jos suartėja. Sudaro jungiamąjį - konjugacinį kanalėlį. Per jį suartėja ląstelių branduoliai su juose esančia genetine - paveldimąja medžiaga. Jie susilieja. Įvyksta lytinis aktas. Naujasis darinys dalijasi 2 ar 3 kartus. Pasigamina dažniausiai 4 ar 8 sporos, vadinamos askosporomis. 1 t.

9. Mielių panaudojimą susiekite su 2 susidarančiomis rūgimo metu medžiagomis angliavandeniai ir aminorūgštys 2 t.

10. Įvardinkite ir paaiškinkite po 2 virusų, bakterijų ir grybų sukeliamas ligas 1. Viruso sukeliamos ligos – gripas ( virusas paveikia kvėpavimo takus, ypač nosį ir gerklę, vėliau puola trachėjos, bronchų ir bronchiolių epitelį.

  • Biologija Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 44 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1211 žodžiai)
  • Niekas
  • Virusai, bakterijos, grybai
    10 - 9 balsai (-ų)
Virusai, bakterijos, grybai. (2016 m. Kovo 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/virusai-bakterijos-grybai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 00:00
×